12 turas / Geg 05 , Marijampolė
13 turas / Geg 07 , Gargždai
13 turas / Geg 08 , Kaunas
13 turas / Geg 08 , Telšiai
13 turas / Geg 09 , Vilnius
13 turas / Geg 09 , Kėdainiai
Tiesiogiai 5 turas / Geg 11 18:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 14 turas / Geg 14 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 14 turas / Geg 14 19:00 , Kėdainiai
Tiesiogiai 14 turas / Geg 14 20:00 , Alytus
Tiesiogiai 14 turas / Geg 15 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 14 turas / Geg 16 15:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 15 turas / Geg 19 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 15 turas / Geg 19 19:00 , Kėdainiai

32-ojo turo anonsas: dar vienas auksinis šansas "Žalgiriui"

32-ojo turo anonsas: dar vienas auksinis šansas "Žalgiriui"
Foto: fkekranas.lt

"Šiauliai" - "Trakai". Spalio 24 dieną 18.30 val. Šiauliai, miesto savivaldybės stadionas. Iki šiol čempionate - 1:2, 0:2, 1:3.

Trakiškiai svaidosi žaibais, kurį lemia pyktis ant savęs pačių. "Pažadėjome sau, kad paskutinį kartą žaidėme taip blogai", - po pralaimėjimo Marijampolės "Sūduvai" žadėjo vartininkas Paulius Grybauskas, pridūręs, kad Šiauliuose lengvų rungtynių nesitiki, nes iki tol laimėtose visose tarpusavio akistatose teko nemažai vargti.

Papildomai motyvuoti savo komandos treneriui Edgarui Jankauskui, reikia manyti, nereikės. "Trakai" pirmąkartą šį sezoną "SMScredit.lt A lygoje" pralaimėjo dukart iš eilės, iš antrosios vietos smuktelėjo į trečiąją bei leido prie savęs pavojingai priartėti ne tik "Sūduvai", bet ir Klaipėdos "Atlantui". "Šiauliai" praėjusiame ture rado kelią iš nesėkmių labirinto, kuriame ilgokai klaidžiojo - Alytuje laimėjo prieš "Dainavą".

Į "Trakų" gretas grįžta bausmę už raudoną kortelę atlikęs Tadas Labukas, tačiau senosios sostinės riteriams drausmės nuobaudos smogė naują smūgį. Aštuntą sezono kortelę užsidirbo ir dėl to dvejas artimiausias rungtynes praleis vienas komandos lyderių Jurijus Kendyšas.

Vilniaus "Žalgiris" - Panevėžio "Ekranas". Spalio 25 dieną 16 val. Vilnius, LFF stadionas. Iki šiol čempionate - 0:0, 1:0, 3:1.

"Iškelkime čempionų taurę į viršų kartu", - savo sirgalius ateiti į stadioną kviečia oficiali "Žalgirio" interneto svetainė. Aritmetika paprasta: jei vilniečiai laimi, jie - "SMScredit.lt A lygos" čempionai antrus metus iš eilės, kad ir kaip klostytųsi įvykiai kitose dvikovose.

"Ekranas" per pastarąsias trejas čempionato rungtynes įmušė 10 įvarčių ir iškovojo tris pergales. Kalbant apie gynybą, viskas prasčiau - įskaitant pralaimėtas LFF taurės turnyro rungtynes su "Žalgiriu", savo vartų "sausų" išlaikyti panevėžiečiams nepavyko jau aštuoniskart iš eilės. Į "Ekrano" komandą po diskvalifikacijų grįžta gynėjai Martynas Dūda ir Elderis, bet nuobaudą atliekančiam Aleksandarui Šušnjarui teks pailsėti ir šįsyk.

Trečiadienį "Žalgiris" žaidė LFF taurės ketvirtfinalio dvikovą su "Sūduva", bet kažin ar nuovargis taps rimtesniu veiksniu - čempionai leido pailsėti daugeliui savo lyderių. Georgas Freidgeimas, Andro Švrljuga, Artūras Žulpa nežaidė visai, o Deividas Šemberas ir Serge'as Nyuiadzi aikštėje pasirodė antrajame kėlinyje. Apie "Žalgirio" norą atsakyti į visus klausimus čia ir dabar net kalbėti neverta.

Marijampolės "Sūduva" - Klaipėdos "Atlantas". Spalio 25 dieną 18 val. Marijampolė, "Arvi" stadionas. Iki šiol čempionate - 0:1, 1:1, 2:2.

Galbūt labiausiai intriguojanti turo dvikova. Abiem komandoms, dalyvaujančioms įnirtingose lenktynėse paskui aukščiau esančius Pakruojo "Kruoją" ir "Trakus", net ir lygiosios nebūtų daug geresnis rezultatas už pralaimėjimą - spaudžia ir iki sezono pabaigos likęs kuklus rungtynių skaičius, ir turnyro situcija.

"Jei šį sezoną būtume įmušę bent pusę įvarčių, kuriuos galėjome įmušti, dabar, manau, neleistume atsikvėpti "Žalgiriui" A lygoje. Deja, yra taip, kad kitos komandos neleidžia atsikvėpti mums", - po dar vienų iššvaistytų progų rungtynių konstatavo marijampoliečių treneris Audrius Ramonas. LFF taurės turnyre "Sūduva" 0:1 nusileido "Žalgiriui", nors galimybių įmušti turėjo daugiau - kamuolys vien į vilniečių vartų virpstą atsimušė dukart.

"Atlantas" taurės turnyro ketvirtfinalio pirmoje dvikovoje 4:0 sutriuškino "Klaipėdos granitą", tad poilsio prieš tarpusavio akistatą abi komandos turi vienodai. "Sūduvai" problema gali tapti tai, kad rungtynes dėl kortelių praleis serbas Milošas Kovačevičius. Tačiau mums lieka laukti įspūdingo futbolo karo. Kad ir dėl to, jog abi komandos dabar - ant bangos: "Atlanto" futbolininkai "SMScredit.lt A lygoje" yra iškovojęs keturias pergales iš eilės, "Sūduva" nepralaimėjo pastarosiose šešiose dvikovose.

"Klaipėdos granitas" - Alytaus "Dainava". Spalio 26 dieną 12 val. Klaipėda, centrinio stadiono dirbtinės dangos aikštė. Iki šiol čempionate - 5:0, 2:0, 0:0.

Kitaip nei "Klaipėdos granitui", alytiškiams LFF taurės turnyro dvikova savaitės viduryje atnešė džiaugsmo. "Dainava" Kaune 2:0 laimėjo prieš Kazlų Rūdos "Šilą" ir atsakomosiose rungtynėse namie turi realių galimybių prasiskinti kelią į pusfinalį.

Dzūkų komandos treneriui Marco Ragini šįsyk vėl teks laužyti galvą, kaip užpildyti privalomas lietuviams skirtas vietas aikštėje. Nerijus Kavaliauskas yra traumuotas, o Kęstutis Balčiūnas ir Renaldas Stankevičius priverstinio poilsio užsidirbo po to, kai prisirankiojo kortelių per dvikovą su "Šilu". Kita vertus, čempionate absoliuti autsaiderė "Dainava" nebeturi jokių turnyrinių tikslų.

"Klaipėdos granito" siekiai - irgi be didesnio užmojo. Realiai uostamiesčio komanda gali pretenduoti į ne aukštesnę nei septintoji vieta. Po lažybų skandalo bausti futbolininkai jau galės grįžti į rikiuotę, tačiau taurės turnyro rungtynėse su "Atlantu" Roberto Poškaus treniruojama komanda susirinko ne tik keturių įvarčių porciją, bet ir geltonų kortelių puokštę, užkirsiančią kelią į aikštę Ernestui Veliuliui, Ryčiui Pilotui bei Aivarui Meškiniui. Dėl traumos pastaruoju metu negali žaisti ir patyręs saugas Dominykas Galkevičius.

Gargždų "Banga" - Pakruojo "Kruoja". Spalio 26 dieną 18 val. Gargždai, miesto stadionas. Iki šiol čempionate - 1:0, 1:0, 0:1.

Šiame "SMScredit.lt A lygos" čempionate iš "Kruojos" daugiau taškų už "Bangą" atėmė tik "Žalgiris", tačiau dabar visi koziriai Pakruojo komandos rankose. Pirmiausia - motyvacija: "Kruoja" kovoja dėl medalių, "Banga" kankinasi laukdama slogaus sezono pabaigos.

Antra - žaidėjų rezervai. Padori ir žaidėjų skaičiumi, ir jų individualiais sugebėjimais Vladimiro Čeburino treniruojama komanda stipriai pranoksta varžovus iš Gargždų, kurie praėjusiame ture ant suolo turėjo vos du futbolininkus, o šįsyk versis be diskvalifikuotų Artiomo Stiožkos ir Andrei Verbetschi.

Agonija Gargžduose tęsiasi - po pralaimėjimo Panevėžyje praėjusį savaitgalį "Bangos" treneris Maksimas Tiščenka siūlė klausti klubo vadovų, kodėl protokole nėra saugų Andriaus Butkaus ir Eivino Zagursko pavardžių. O tai aiškiai rodo, kad "Kruoja" turi puikų šansą po šio turo išsilaikyti ką tik užimtoje antroje turnyro lentelės pozicijoje.