7 turas / Bir 28 , Kaunas
7 turas / Bir 28 , Vilnius
7 turas / Bir 28 , Panevėžys
8 turas / Lie 03 , Vilnius
8 turas / Lie 03 , Panevėžys
8 turas / Lie 04 , Marijampolė
9 turas / Lie 11 15:00 , Kaunas
9 turas / Lie 11 18:00 , Panevėžys
9 turas / Lie 12 17:00 , Vilnius
10 turas / Lie 18 13:00 , Kaunas
10 turas / Lie 19 17:00 , Panevėžys
10 turas / Lie 19 19:00 , Gargždai
11 turas / Lie 23 18:00 , Kaunas
11 turas / Lie 23 19:00 , Marijampolė

30-ojo turo apžvalga: lyderis laimėjo, čempionas klupo, snaiperis žudė

30-ojo turo apžvalga: lyderis laimėjo, čempionas klupo, snaiperis žudė
zalgiris-vilnius.lt

Vilniaus "Žalgiris" išvargo pirmą pergalę per trejas pastarąsias "SMScredit.lt A lygos" čempionato rungtynes, o kitą dieną sulaukė malonios Pakruojo "Kruojos" dovanos - ši įveikė Panevėžio "Ekraną". Marijampolės "Sūduvos" saugo Nerijaus Valskio taikiklis ir toliau nenusimuša - snaiperis dar porą kartų pasiuntė kamuolį į varžovų vartus. Tai - pagrindiniai šalies futbolo čempionato 30-ojo turo įvykiai.

Tvirtovė. Posakis: "Mano namai - mano tvirtovė" šįkart buvo patvirtintas šimtu procentų - visas trejas rungtynes laimėjo aikščių šeimininkai.

Tendencija. "Žalgiris" neparankiu varžovu šį sezoną galėtų vadinti "Šiaulius", "Ekranas" - "Kruoją", o Sūduva" yra viena iš vos trijų komandų, "SMScredit.lt A lygoje", padovanojusių taškų Tauragės "Taurui". Teorija, kad lyderiams sunku žaisti su nepatogiais vidutiniokais ar autsaideriais, šįkart pasitvirtino iš dalies - vilniečiai ir marijampoliečiai, nors ir nelengvai, laimėjo, o skaudžiai nusvilo tik "Ekranas". 

Nesulaikomas. "Žalgirio" puolėjas Kamilis Bilinskis 2:0 laimėtose rungtynėse prieš "Šiaulius" įmušė 18-ąjį savo įvartį šiose pirmenybėse, bet priartėti prie N.Valskio jam nepavyko. "SMScredit.lt A lygos" supersnaiperis kamuolį į Tauragės "Tauro" vartus siuntė dukart ir savo asmeninę sąskaitą išpūtė iki 22 įvarčių. Bravo.

Nuošalėje. Per rungtynes su šiauliečiais "Žalgirio" futbolininkai nuošalėje atsidūrė 14 kartų - skaičius, kurį net "Milan" retai pasiekdavo tais laikais, kai jų komandoje žaidė Filippo Inzaghi. Kai kurie teisėjų sprendimai pirmajame kėlinyje tokiais atvejais negausiai užpildytose LFF stadiono tribūnose kėlė emocijas, kurios nenoromis primindavo faktą, kad anksčiau arena vadinosi "Vėtra".

"Nuošalėje buvau du ar tris kartus, dėl kitų abejočiau", - po finalinio teisėjo švilpuko žodžių į vatą nevyniojo kone pusę "Žalgirio" nuošalių surinkęs Serge'as Nyuadzi. Pakruojyje pyko "Ekrano" puolėjas Egidijus Varnas - jo įvartis 87-ąją min. buvo neįskaitytas dėl nuošalės.

Rock'n'roll. Progas retai kūrę panevėžiečiai pyko ant savęs, "Kruoja" po 1:0 laimėtų rungtynių šėlo iš džiaugsmo. "Žinokite, rūbinėje nesigirdėjo muzikos, nieko. Tik sveikinimai ir pergalės šūksniai", - dalijosi įspūdžiais pergalingą įvartį įmušęs Ričardas Beniušis.

Manevrai. Tausodamas kai kurių savo lyderių jėgas prieš antradienį vyksiančias rungtynes su "Ekranu" "Žalgirio" treneris Marekas Zubas išardė įprastą vidurio saugų trikampį - greta Manto Kuklio vietoj Pavelo Komolovo ir Artūro Žulpos žaidė Paulius Janušauskas ir Eivinas Zagurskas. Didesnių rūpesčių "Šiauliams" tokia konfigūracija nesukėlė, todėl po pertraukos į aikštę buvo mestas gelbėtojas P.Komolovas. "Žalgiriui" tai padėjo.

Jaunimas. Praėjusiame ture Klaipėdos "Atlantas" įveikė "Žalgirį" turėdamas aikštėje keturis devyniolikmečius ir vieną septyniolikmetį. Galbūt šios patirties įkvėptas "Šiaulių" treneris Tomas Kančelskis leido į aikštę keturis jaunesnius nei 19-os futbolininkus. Nepadėjo - šiauliečiai atsilaikė tik kėlinį.

Sunkiai. Prieš porą savaičių apmaudžiai tašką autsaideriui "Taurui" padovanojusi "Sūduva" ant to paties grėblio galėjo užlipti antrą kartą iš eilės. Atsilaikę pirmajame kėlinyje, po pertraukos tauragiškiai įmušė pirmi. Tačiau tada ant rungtynių scenos užkopė N.Valskis, aktyviai dalyvavęs visose trijose rezultatyviose marijampoliečių atakose - "Sūduva" laimėjo 3:1.