31 turas / Spa 03 , Gargždai
23 turas / Spa 14 , Vilnius
32 turas / Spa 15 , Marijampolė
32 turas / Spa 16 , Kaunas
32 turas / Spa 16 , Telšiai
32 turas / Spa 17 , Gargždai
Tiesiogiai 32 turas / Spa 18 17:00 , Kėdainiai
Tiesiogiai 25 turas / Spa 20 18:00 , Kaunas
Tiesiogiai 23 turas / Spa 24 17:00 , Alytus
Tiesiogiai 20 turas / Spa 27 18:00 , Kaunas
Tiesiogiai 20 turas / Spa 27 20:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 29 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 30 13:00 , Kėdainiai
Tiesiogiai 33 turas / Spa 30 15:00 , Vilnius

3-ojo turo anonsas: „SMScredit.lt A lygoje“ – po ilgos pertraukos sugrįžęs Kauno klubų derbis

3-ojo turo anonsas: „SMScredit.lt A lygoje“ – po ilgos pertraukos sugrįžęs Kauno klubų derbis
foto: S.Čirba/fkt.lt

Trečiajame „SMScredit.lt A lygos“ ture – net du derbiai. Pirmasis įvyks laikinojoje sostinėje, o antrasis – uostamiestyje. Derbio sąvoka tarp Kauno klubų rungtyniaujančių aukščiausioje šalies lygoje bus tiesiogiai pavartota daugiau nei po dešimtmečio pertraukos.

Vilniaus „Žalgiris“ – Šiaulių „Šiauliai“. Kovo 13 dieną 19.30 val. Vilnius, LFF stadionas.

Trečiasis turas šį kartą prasidės Vilniuje, kur be kluptelėjimų žengiantis čempionas „Žalgiris“ priims vis dar taškų neiškovojusius „Šiaulius“.

Saulės miesto ekipoje kol kas dėl traumos negali rungtyniauti centro gynėjas iš Latvijos Sergejus Kožanis. Jo vietą vienuolikėje šiuo metu užima vos 16 metų sulaukęs Simonas Jurgilas, kuris kartu su kitu jaunu gynėju Vytu Gašpuičiu vis dar atlieka pozicines klaidas, po kurių prie šiauliečių vartų kyla gaisrai. Jeigu latvis nepasirodys ir akistatoje su „Žalgiriu“ – gynėjams bus dar sunkiau išlaikyti savo tvirtovę, nekalbant jau apie tai kaip šiauliečiams seksis užmegzti kovą aikštės viduryje.

Vilniaus ekipa patyrė dar vieną nuostolį – prieš mačą su „Klaipėdos granitu“ traumą patyrė vartų sargas Saulius Klevinskas, tačiau jo vietą puikiai užėmė po traumos atsigaunantis Armantas Vitkauskas. „Žalgirio“ strategas Valdas Dambrauskas po pirmojo turo dvikovos su Utenos „Uteniu“ teigė, jog turėti du tokio lygio vartininkus yra trenerio bei klubo svajonė, tad kas tik bestovėtų tarp vilniečių vartų virpstų, svečiams iš Šiaulių nuo to lengviau nebus. Du pralaimėjimus patyrusių Tomo Ražanausko auklėtinių perspektyvos pakovoti dėl taškų Lietuvos sostinėje yra gana miglotos – abejonių kelia ne tik nepatyrusi centro gynėjų pora, bet ir progų realizacija, kuri kol kas nuvilia.   

Kauno „Spyris“ – Kauno „Stumbras“. Kovo 14 dieną 13 val. Kaunas, NFA stadionas.

Paskutinis laikinosios sostinės klubų derbis aukščiausioje šalies lygoje įvyko dar 2002 metų pabaigoje, o tada Kauno FBK rezultatu 3:0 įveikė kitą miesto komandą – „Inkarą“. Šį kartą, po daugiau nei 12 metų pertraukos, savo santykius aiškinsis „SMScredit.lt A lygos“ debiutantai – „Spyrio“ ir „Stumbro“ futbolininkai.

Nors Laimio Bičkausko auklėtiniai yra pirmaujančių komandų grupėje, tačiau kol kas kita to paties ekipa demonstruoja truputį kokybiškesnį futbolą. „Spyrio“ žaidimas atakuojant yra labai priklausomas nuo Andriaus Veličkos ir Dmitrijaus Rekišo individualių pasirodymų, o neutralizavus šiuos komandos lyderius, varžovai gali kur kas lengviau galvoti apie teigiamą rezultatą.

„Stumbro“ arsenale – ginklų šiek tiek daugiau. Prie pagrindiniais smuikais griežiančių vyresnių žaidėjų puikiai prisideda Klaudijus Upstas, Erikas Skripkinas ir Martynas Dapkus, kurie sezono pradžioje palieka išties gerą įspūdį. Norint iškovoti pergalę Kauno derbyje, „Spyrio“ gynėjams teks sužaisti geriausias sezono rungtynes. Vis dėlto tamsiojo arkliuko rolė L.Bičkausko kariaunai yra labai palanki, o jaunieji šios komandos futbolininkai turi savo nuomonę, kas yra tikrasis šios akistatos favoritas.    

Klaipėdos „Atlantas“ – „Klaipėdos granitas“. Kovo 14 dieną 15 val. Klaipėda, centrinio stadiono dirbtinė aikštė.

Šeštadienį – dar vienas derbis, o šį kartą – uostamiesčio. „Atlantas“ ir „Klaipėdos granitas“ yra skirtingose turnyro lentelės pusėse, tad viena komanda sieks neprarasti taškų, o kita – atidaryti jų sąskaitą šio sezono čempionate.

Granitiečiams įveikti „Atlanto“ niekaip nepavyksta, o keletą sykių tekdavo patirti ir triuškinamus pralaimėjimus. Vis dėlto pirmajame praėjusio sezono derbyje „Klaipėdos granitas“ sugebėjo išplėšti tašką, tačiau vienas statistikos komponentas puikiai įrodo Konstantino Sarsanijos auklėtinių dominavimą. Per paskutinius penkis tarpusavio mačus „Atlanto“ žaidėjai nepraleido nė vieno įvarčio, o į varžovų vartus kamuolį siuntė net penkiolika kartų.

Šis derbis bus dar įdomesnis, kadangi „Klaipėdos granito“ gretose šiuo metu rungtyniauja net keletas buvusių „Atlanto“ žaidėjų, o tarp jų svarbią rolę vaidinę – Marius Papšys ir Kazimieras Gnedojus. Į kitą barikadų pusę perėjo Aurimas Jurgelevičius, tačiau jaunasis futbolininkas šiame sezone ant žaliosios vejos dar nepasirodė. Granitiečių strategas po akistatos su „Žalgiriu“ nuogąstavo, jog jo auklėtiniai gali gerai sužaisti tik pirmąjį kėlinį, o antrajame viskas apsiverčia aukštyn kojomis. Savo ruožtu „Atlanto“ futbolininkai išklausę trenerio pastabų po ilgosios pertraukos įjungia dar aukštesnę pavarą ir palaužia varžovus. Įdomu kaip seksis „Klaipėdos granito“ futbolininkams rungtyniauti antrajame kėlinyje ir įminti rezultatyviausio čempionato futbolininko Andrejaus Paniukovo mįslę. 

Marijampolės „Sūduva“ – Trakų „Trakai“. Kovo 14 dieną 18 val. Marijampolė, „Arvi“ arena.

Marijampoliečiams pirmoji praėjusio sezono akistata su senosios sostinės riteriais vis dar turėtų kelti itin blogus prisiminimus. Savų žiūrovų akivaizdoje sūduviečiai gavo skaudų dūrį paskutinę minutę nuo Povilo Krasnovskio, tačiau šio čempionato pradžia žada kiek kitokį įvykių scenarijų.

Aleksandro Veselinovičiaus treniruojami futbolininkai demonstruoja brandų žaidimą, o jungtis tarp Vaidoto Šilėno ir Tomo Radzinevičiaus veikia nepriekaištingai. Vis dėlto komandos gretose yra netekčių, kurios gali turėti įtakos „Sūduvos“ žaidimui. Marijampoliečiai atsisveikino su Carlosu Martinezu Aibaru, tačiau traumuotų futbolininkų sąraše figūruoja dar du vidurio saugai – Povilas Kiselevskis bei Arminas Vaskela. Kaip A.Veselinovičius išspręs šį šios pozicijos žaidėjų galvosūkį – bus galima įsitikinti sekmadienį.

„Trakų“ atstovai iškovojo pirmąjį tašką akistatoje su Pakruojo „Kruoja“, tačiau tai Valdo Urbono auklėtiniams didelio džiaugsmo neatnešė. Traumuoto Deivido Česnauskio bei gruzinų Nikolozo Apakidzės ir Besikio Amašukelio netektys klubui itin atsiliepia. Kairiajame krašte rungtyniauja įprastai centro gynėjo pozicijoje žaidžiantis Edvardas Gaurilovas, o paskutinis V.Urbono taktinis sumanymas išties nustebino. Strategas į dešiniojo gynėjo poziciją įkinkė priekyje rungtyniaujantį Povilą Malinauską, kuris Sandraugos turnyre buvo bene vienintelis pozityvus mūsų U-21 rinktinės spindulys, išlindęs iš itin ūkanoto ir niūraus dangaus. Šie futbolininkai rungtyniaudami šiose pozicijose toli gražu neparodo savo galimybių, tad A.Veselinovičiaus atakų kryptys galėtų būti išties nuspėjamos. Taip pat įdomu kaip svečiai prisitaikys prie „Arvi“ arenos natūralios žolės ypatumų.    

Pakruojo „Kruoja“ – Utenos „Utenis“. Kovo 15 dieną 14 val. Panevėžys, FA stadionas.

Trečiąjį turą užbaigs akistata Panevėžyje, kur „Utenis“ sieks iškovoti pirmuosius šio sezono taškus. Varžovas tam gana tinkamas – „Kruojos“ naujokų desantas dar negroja vieningų simfonijų bendrame orkestre, tačiau potencialo rodyti solidesnį žaidimą legionieriai tikrai turi.

Vos tik debiutavęs „SMScredit.lt A lygoje“ brazilas Felipe Gomesas buvo išrinktas į geriausių antrojo turo futbolininkų rinktinę, kai mače su „Trakais“ įrodė savo kompetenciją vartų stačiakampyje. Savo ruožtu aikštės viduryje rungtyniaujantys saugai yra nesusižaidę, tad „Kruojos“ atakos atrodydavo gana padrikos ir nuspėjamos. Vis dėlto atskiromis atkarpomis dvikovoje su „Trakais“ Pakruojo futbolininkai sugebėjo demonstruoti pakankamai kokybišką futbolą, o per šią savaitę nominalūs aikštės šeimininkai dar labiau nušlifavo savo žaidimą.

„Utenio“ mechanizmas aikštės vidutyje atrodo kur kas labiau užtikrintas, o koją Mindaugo Čepo auklėtiniams antruosiuose mačų kėliniuose pakiša nuovargis – būtent tada uteniškiai nerungtyniauja ne taip užtikrintai ir yra priversti susitaikyti su varžovų diktuojamomis taisyklėmis. Nereikia pamiršti ir to, jog „Utenis“ rungtyniavo su pajėgiausiomis lygos komandomis ir jų žaidimas gali atrodyti visai kitaip su šiai dienai silpnesne ekipa. Šios rungtynes yra turbūt sunkiausiai nuspėjamos ir dėl tikslios akistatos baigties negalėtų būti įsitikinęs net pats geriausias orakulas.