32 turas / Spa 16 , Kaunas
32 turas / Spa 16 , Telšiai
32 turas / Spa 17 , Gargždai
32 turas / Spa 18 , Kėdainiai
25 turas / Spa 20 , Kaunas
23 turas / Spa 24 , Alytus
Tiesiogiai 20 turas / Spa 27 18:00 , Kaunas
Tiesiogiai 20 turas / Spa 27 20:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 29 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 30 13:00 , Kėdainiai
Tiesiogiai 33 turas / Spa 30 19:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 31 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 33 turas / Spa 31 15:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 29 turas / Lap 03 18:00 , Marijampolė

3-iojo turo apžvalga: čempionas įsitaisė įprastoje vietoje

3-iojo turo apžvalga: čempionas įsitaisė įprastoje vietoje
Foto: Valdas Knyzelis/lff.lt

Aukštyn. "Žalgiris" sužaidė toli gražu ne idealias rungtynes, praleido pirmuosius sezono įvarčius, bet dramatiškoje kovoje namuose išvargta pergalė 3:2 prieš "Šiaulius" mestelėjo čempionus į turnyro lentelės viršūnę.

Spūstis. Nuostolių "SMScredit.lt A lygoje" iki tol nepatyrę Klaipėdos "Atlantas", Marijampolės "Sūduva" ir Kauno "Spyris" šįsyk pralaimėjo, o surinktų taškų grafoje juos pavijo Kauno "Stumbras". Antrą ir aštuntą lygos komandas dabar skiria vos trys taškai.

Lauk. Per du pirmus čempionato turus nebuvo parodyta nė viena raudona kortelė. Šįsyk jų buvo net dvi. "Šiaulių" saugą Edviną Jasaitį Sergejus Sliva iš aikštės išvijo už nesuvaldytas emocijas, kai, futbolininko nuomone, pačioje rungtynių pabaigoje į "Žalgirio" vartus turėjo būti skirtas 11 metrų baudinys už žaidimą ranka, o Pakruojo "Kruojos" žaidėjas Andrius Arlauskas per dvikovą su Utenos "Uteniu" susirinko dvi geltonas korteles.

Oops. Iki trečiojo turo "SMScredit.lt A lygoje" nebuvo ir įvarčių į savo vartus. Šįkart ir jų įkrito du - nepasisekė Jurijui Kendyšui iš "Žalgirio" ir vienam rezultatyviausių čempionato žaidėjų Tomui Radzinevičiui - "Sūduvos" puolėjas kamuolį į savų vartų tinklą pasiuntė dvikovoje su "Trakais".

Populiaru. Neabejotinai madingiausias turo rezultatas - 1:0. Tokiu santykiu "Kruoja" palaužė "Utenį", "Trakai" - "Sūduvą", o "Klaipėdos granitui" vienintelis rungtynių įvartis atnešė pergalę prieš "Atlantą" uostamiesčio derbyje.

Derbiai. Jų buvo du. Be klaipėdietiškų santykių aiškinimosi savame kieme, po 12 metų pertraukos elitiniame šalies futbolo divizione pirmą kartą susidūrė dvi Kauno komandos. "Stumbras" sutraiškė "Spyrį" 4:1.

Paprasta. "Gerai yra tai, kad dukart įmušėme "Žalgiriui" - to dar niekas šį sezoną nebuvo padaręs. Blogai, kad praleidome tris", - po pralaimėjimo Vilniuje konstatavo "Šiaulių" kapitonas Ramūnas Radavičius.

Barikada. Į priešingą jos pusę Klaipėdoje šį sezoną peršoko būrys buvusių "Atlanto" futbolininkų. Pergale prieš šią komandą mėgavosi net penki į "Klaipėdos granitą" persikėlę žaidėjai - Kazimieras Gnedojus, Karolis Laukžemis, Gediminas Kruša, Marius Papšys ir Zigmantas Jesipovas.

Pasvarstymai. "Nežinau, ar jie šį sezoną dar ką nors įveiks, bet mus šiandien įveikė", - po rungtynių kalbėjo "Atlanto" treneris Konstantinas Sarsanija, pridūręs, kad liko nepatenkintas daugeliu savo futbolininkų - Andrejumi Paniukovu, Maksimu Maksimovu, Dovydu Norvilu: "Net Robertas Vėževičius pirmajame kėlinyje stovėjo kartu su visais".

Pauzė. Per dvejas pirmąsias sezono rungtynes šešiais įvarčiais varžovų vartus suvarpęs A.Paniukovas šįkart neįmušė. Antrąją snaiperių sąrašo vietą užėmęs T.Radzinevičius kamuolį į tinklą, kaip jau minėta, pasiuntė, bet ne į tą, į kurį reikia. Lyderių tyla pasinaudojo Elivelto iš "Žalgirio", įmušęs trečią ir ketvirtą savo įvartį šį sezoną bei statistikos suvestinėje pavijęs "Sūduvos" kapitoną.

Žolė. Ant jos futbolininkai, kaip įprasta "SMScredit.lt A lygoje", pirmiausia užlipo Marijampolėje. Vieninteles kol kas rungtynes ne ant sintetinės dangos sužaidė "Sūduva" ir "Trakai". Senosios sostinės riteriams anksti išsiveržus į priekį, pasak "Sūduvos" saugo Mariaus Šoblinsko, tai tapo rimtu trakiškių pranašumu - sunkioje aikštėje Marijampolės komandai buvo sunku suvaldyti šokinėjantį kamuolį.

Kirstynės. Kietos kovos Marijampolėje nestigo, o "Trakų" medicinos korpusas ramybės neturėjo - vien pirmajame kėlinyje pagalbą aikštėje teko suteikti Donatui Šėgždai, Eugenui Zasavitchi, Davidui Aršakianui ir Mariui Rapaliui. Rimtesnių traumų vis dėlto išvengta.

Variklis. Taip po traumos į aikštę grįžusį Tautvydą Eliošių pavadino "Kruojos" treneris Aidas Dambrauskas. Vienas geriausių praėjusio "SMScredit.lt A lygos" čempionato saugų padėjo šalies vicečempionams iškovoti pirmą pergalę šį sezoną Panevėžyje vykusioje dvikovoje su "Uteniu".

Žaibai. "Rungtynių pabaigoje, kai rezultatas tapo negražus, žaidėjai atsipalaidavo ir už tai gavo velnių", - po triuškinamos pergalės prieš "Spyrį" maloniais rūpesčiais su žiniasklaida dalijosi "Stumbro" treneris Darius Gvildys.