14 turas / Bir 15 , Kaunas
14 turas / Bir 15 , Marijampolė
15 turas / Bir 22 , Klaipėda
15 turas / Bir 22 , Kaunas
15 turas / Bir 22 , Marijampolė
15 turas / Bir 23 , Vilnius
16 turas / Bir 29 16:00 , Panevėžys
16 turas / Bir 29 18:00 , Kaunas
16 turas / Bir 29 19:00 , Marijampolė
16 turas / Bir 29 20:00 , Vilnius
17 turas / Lie 03 20:00 , Marijampolė
17 turas / Lie 04 18:00 , Palanga
17 turas / Lie 05 19:00 , Vilnius
17 turas / Lie 06 17:00 , Kaunas

22 turo anonsas. Į kovą – po pertraukos

22 turo anonsas. Į kovą – po pertraukos
foto: Valdas Knyzelis/lff.lt

„SMScredit.lt A lyga“ grįžta. Po beveik mėnesį trukusių atostogų komandos šį savaitgalį vėl pasirodys aikštėse.

Klaipėdos „Atlantas“ – „Šiauliai“. Rugpjūčio 3 dieną 14 val. Klaipėda, „Žalgirio“ stadiono dirbtinė aikštė. Iki šiol čempionate – 1:3, 1:0.

Klaipėdiečiai atostogas praleido treniruočių stovykloje Lenkijoje, kur sužaidė trejas kontrolines rungtynes. „Šiauliai“ žaidimą stygavo namuose. Didelių permainų komandose neįvyko, bet tai yra „Atlanto“, turinčio pajėgesnę sudėtį, pranašumas. Juolab kad Lenkijoje jau žaidė ir traumą išsigydęs snaiperis Evaldas Razulis.

Trys uostamiesčio komandos žaidėjai – Donatas Kazlauskas, Lukas Artimavičius ir Rolandas Baravykas – per atostogas atstovavo Lietuvos devyniolikmečių rinktinei Europos čempionate. Bet ir tai „Atlantui“ neturėtų tapti didele problema – iki šiol tvirtas pagrindinės sudėties žaidėjas iš šio trejeto buvo tik D.Kazlauskas.

Šiauliečiai galbūt suteiks galimybę debiutuoti „SMScredit.lt A lygoje“ savo naujokui iš Kroatijos Domagojui Verajai. Klaipėdiečių gretas papildė gynėjai L.Artimavičius ir Donatas Nakrošius.

Gargždų „Banga“ – Panevėžio „Ekranas“. Rugpjūčio 3 dieną 18 val. Gargždai, miesto stadionas. Iki šiol čempionate – 0:2, 1:4.

„Ekrano“ futbolininkai kalba, kad dvikova Gargžduose taps galimybe savotiškai reabilituotis po apmaudaus pralaimėjimo Islandijos „Hafnarfjordur“ UEFA čempionų lygos atrankos varžybose bei pasigerinti nuotaiką. „Bangos“ treneris Mindaugas Čepas žada kovą bet kuriam varžovui.

Gargždiškiai vasarą atsisveikino su vienu komandos lyderių brazilu Mandinho, aktyviai daugelyje rungtynių žaidusiu Aleksejumi Aleksejevu, įvarčius mušusiu Gajumi Kulbiu. Pagal klubų susitarimą prieš „Ekraną“ nežais ir iš šio klubo išsinuomoti gynėjas Martynas Dūda bei saugas Tomas Salamanavičius.

„Ekano“ traumuotų futbolininkų sąraše – naujokas iš Serbijos Dejanas Djeničius. Tačiau į rikiuotę turėtų grįžti keli kiti per pertrauką pagiję žaidėjai.

Marijampolės „Sūduva“ – Alytaus „Dainava“. Rugpjūčio 4 dieną 18 val. Marijampolė, „Arvi“ stadionas. Iki šiol čempionate – 4:0, 3:1.

„Sūduvai“, kaip ir „Ekranui“, europinė vasara nebuvo sėkminga. Rungtynės su „Dainava“ – irgi proga pasigerinti nuotaiką ir atgauti pasitikėjimą savo jėgomis.

Marijampoliečių gretose nebebus karjerą baigusio gynėjo Nerijaus Radžiaus, bet alytiškių vasaros netektys – rimtesnės. Komandą paliko ne tik „Atlante“ jau debiutavęs Lukas Baranauskas bei Pakruojo „Kruojoje“ žaidžiantis Modestas Atmanavičius, bet ir Artūras Juchno bei legionieriai iš Prancūzijos, Kirgizijos, Trinidado ir Tobago.

Marijampolės stadione per „SMScredit.lt A lygos“ atostogas vėjai nešvilpavo – jame vyko Europos U-19 čempionato kovos. Dabar į aikštę grįš komanda, kuriai „Arvi“ stadionas yra nuolatiniai namai.

Vilniaus „Žalgiris“ – Tauragės „Tauras“. Rugpjūčio 4 dieną 20 val. Vilnius, LFF stadonas. Iki šiol čempionate – 1:0. 7:0.

Vilniečiams dvikova su Tauragės komanda taps apšilimu prieš atsakomąsias Europos lygos rungtynes Lenkijoje su Poznanės „Lech“. „Tauras“ gali tikėtis, kad „Žalgiris“ eksperimentuos sudėtimi, bet kažin ar tai yra didelė paguoda: sostinės komandos atsarginių suolas - bene ilgiausias lygoje.

Vis dar neatsakyta į klausimą, kas prie „Tauro“ vairo pakeis pasitraukusį trenerį Aliaksandrą Brazevičių – per kontrolines rungtynes liepą komandai vadovavo vienas pagrindinių klubo rėmėjų Jaunutis Šetkus.

Tauragiškiai rungtyniaus be komandą palikusių vartininko Martyno Matuzo ir gynėjo L.Artimavičiaus. „Žalgiriui“ praėjusį mėnesį labiau rūpėjo kovos Europos lygos atrankoje, o ne gretų perrikiavimas, kuris „SMScredit.lt A lygos“ kontekste lyderiui nelabai ir buvo reikalingas.