12 turas / Lie 28 , Kaunas
12 turas / Lie 28 , Panevėžys
12 turas / Lie 28 , Vilnius
13 turas / Rug 01 , Gargždai
13 turas / Rug 02 , Marijampolė
13 turas / Rug 02 , Vilnius
14 turas / Rug 07 18:00 , Vilnius
14 turas / Rug 07 20:00 , Kaunas
14 turas / Rug 08 17:00 , Panevėžys
15 turas / Rug 12 19:00 , Marijampolė
15 turas / Rug 14 19:00 , Vilnius
15 turas / Rug 16 17:00 , Gargždai
16 turas / Rug 20 18:00 , Panevėžys
16 turas / Rug 20 20:00 , Vilnius

13-ojo turo anonsas: „Riterių“ išbandymas Gargžduose

13-ojo turo anonsas: „Riterių“ išbandymas Gargžduose
Sauliaus Čirbos nuotr.

Šį šeštadienį ir sekmadienį bus sužaistos visos trejos 13-ojo turo Lietuvos futbolo A lygos rungtynės.

Gargždų „Banga“ – Vilniaus „Riteriai“. Rugpjūčio 1 dieną 17 val. Gargždai, Gargždų miesto stadionas. Ankstesnės rungtynės: 1:0, 1:1

Trečią ratą puikiai pradėjusi „Banga“ po šio mačo gali dar labiau sustiprinti savo poziciją pirmame ketverte.

Keletą mačų tylėjęs gargždiškių puolimas pastarajame susitikime Kaune prabilo visu gražumu – tada sužibėjo įvartį pelnęs bei rezultatyvų perdavimą atlikęs brazilas Renato Matosas. Vis dėlto puolėjas artimiausią akistatą dėl surinktų keturių geltonų kortelių bus priverstas praleisti. Be to, tai nėra vienintelė reikšminga netektis atakos smaigalyje – taip pat negalės žaisti traumą patyręs Julius Kasparavičius. Tikėtina, kad starto sudėtyje vietoje R. Matoso pamatysime Paulių Lotužį, kuris pirmame rate įspūdingu stiliumi nukovė būtent „Riterius“.

Tai yra akistata, kurios Vilniaus klubas pralaimėti neturi teisės. Jeigu taip nutiktų, abi komandas, likus vos 7 mačams iki čempionato pabaigos, skirtų net 11 taškų praraja. „Riteriai“ pralaimėjo šešerias rungtynes iš eilės, tačiau net penkeriose iš jų buvo nusileista minimaliais rezultatais. Pastarąją pergalę vilniečiai iškovojo būtent susitikime su „Banga“ – tai vyko „Hegelmann LFF taurės“ varžybose. Laikinasis strategas Vaidas Sabaliauskas neturi nė vieno diskvalifikuoto žaidėjo, tačiau beveik kiekvieną mačą keičiama sudėtis ir sprendimai joje neduoda teigiamo rezultato.

Marijampolės „Sūduva“ – „Panevėžys“. Rugpjūčio 2 dieną 17 val. Marijampolė, „Hikvision“ arena. Ankstesnės rungtynės: 3:1, 3:0

Puolime šiokį tokį pagreitį įgavę čempionai susidurs su varžovu, kuris ženkliai pagerino savo žaidimą.

Sauliaus Širmelio kariaunai pavyko išlaviruoti gana sudėtingoje situacijoje ir Josipo Tadičiaus meistriškumo dėka iškovoti svarbią pergalę. Artimiausiose rungtynėse negalės žaisti trys diskvalifikuoti žaidėjai – Ignas Plūkas, Valerijus Šabala bei Domagojus Pušičius, tačiau svarbu yra tai, kad į rikiuotę grįžo Semiras Kerla, taip pat visas rungtynes Vilniuje sužaidė vis dar geriausios savo sportinės formos ieškantis Renanas Oliveira. Lietuvos čempionai per 7 dvikovas visus kartus nugalėjo „Panevėžį“, bet dabar varžovas demonstruoja bene geriausią žaidimą nuo tada, kai pradėjo žaisti Lietuvos čempionate.

Nepaisant trijų Joao Martinso treniruojamos komandos pralaimėjimų iš eilės, panevėžiečiai tuose susitikimuose su „Žalgiriu“ bei „Kauno Žalgiriu“ galėjo pretenduoti į taškus. Pastarasis mačas su vicečempionais aiškiai parodė, kad „Panevėžys“ tikrai yra pajėgus įkąsti ir čempionato lyderiams. Vis dėlto ekipos gynyba stokoja stabilumo – visą nuveiktą darbą nurašo bent viena arba dvi grubios klaidos, kurių oponentai panevėžiečiams neatleidžia. Aukštaitijos sostinės ekipa Marijampolėje ne žais pačios pajėgiausios sudėties: į rikiuotę po diskvalifikacijos grįš Jorge Eliasas, tačiau dėl tos pačios priežasties rungtyniauti negalės Sebastianas Vasquezas.

Vilniaus „Žalgiris“ – „Kauno Žalgiris“. Rugpjūčio 2 dieną 19 val. Vilnius, LFF stadionas. Ankstesnės rungtynės: 1:0, 2:3

13-ąjį turą užbaigs akistata, kuri parodys „Kauno Žalgirio“ ambicijas – mačą pralaimėjus, pasivyti abu čempionato lyderius būtų labai sudėtinga.

Keturias iš eilės pergales iškovojęs „Žalgiris“ susigrums su bene nepalankiausiu varžovu šiame sezone. Vilniečiai turėjo labai daug vargo Kaune, o sostinėje sužaidė prasčiausią mačą gynyboje, praleido 3 įvarčius bei pralaimėjo. Pastaruoju metu žiba Hugo Videmontas – prancūzas pelnė įvarčius keturiuose mačuose iš eilės ir ne sykį kompensavo dėl traumos negalintį žaisti Richlordą Enniną. Susitikimo Panevėžyje nebaigė Andrija Kaludžerovičius, tad nežinia, ar jis galės pasirodyti mače su „Kauno Žalgiriu“. Be to, rungtynėse su „Panevėžiu“ nežaidė traumą patyręs Mantas Kuklys.

„Kauno Žalgiris“ taip pat turi netekčių: ant žaliosios vejos akistatoje su „Banga“ nepasirodė Jurijus Bušmanas, o pirmame kėlinyje buvo pakeistas „Žalgirį“ antrame rate nubaudęs Philipas Otele. Kita vertus, į rikiuotę grįžo 1 įvartį pelnęs bei 3 rezultatyvius perdavimus atlikęs Gratas Sirgėdas. Kauniečių pralaimėjimas reikštų 7 taškų prarają tarp abiejų komandų ir gerokai apsunkintų šansus pakovoti dėl pirmų dviejų vietų.