7 turas / Bir 28 , Kaunas
7 turas / Bir 28 , Vilnius
7 turas / Bir 28 , Panevėžys
8 turas / Lie 03 , Vilnius
8 turas / Lie 03 , Panevėžys
8 turas / Lie 04 , Marijampolė
9 turas / Lie 11 15:00 , Kaunas
9 turas / Lie 11 18:00 , Panevėžys
9 turas / Lie 12 17:00 , Vilnius
10 turas / Lie 18 13:00 , Kaunas
10 turas / Lie 19 17:00 , Panevėžys
10 turas / Lie 19 19:00 , Gargždai
11 turas / Lie 23 18:00 , Kaunas
11 turas / Lie 23 19:00 , Marijampolė

12-ojo turo anonsas: lyderių grupės komandos kibs į atlapus viena kitai

12-ojo turo anonsas: lyderių grupės komandos kibs į atlapus viena kitai
foto: Saulius Čirba

Abejos įdomiausios ir reikšmingiausios "SMScredit.lt A lygos" čempionato rungtynės šios savaitės viduryje vyks trečiadienį.

 

"Klaipėdos granitas" - Panevėžio "Ekranas". Gegužės 6 dieną 17.30 val. Klaipėda, centrinio stadiono dirbtinės dangos aikštė. Pirmajame rate - 1:1.

Po nesunkios pergalės prieš Alytaus "Dainavos" futbolininkus "Ekrano" žaidėjai jėgas atgavo su Panevėžio bėgimo mėgėjais sekmadienį bėgdami 5 kilometrų distanciją miesto gatvėmis. Bene vienintelė problema, kurią panevėžiečiai turi prieš dvikovą Klaipėdoje - raudoną kortelę išvydusio saugo Tomo Salamanvičiaus diskvalifikacija. Nuobauda, gauta rungtynėse su "Dainava", prieš kurias "Ekrano" treneris Valdas Dambrauskas akcentavo, kad kortelių žaidėjams derėtų išvengti.

"Klaipėdos granitas" "SMScredit.lt A lygoje" nelaimėjo jau ketverių rungtynių iš eilės, bet šioje atkarpoje varžovai buvo itin stiprūs - Vilniaus "Žalgiris", Marijampolės "Sūduva", "Trakai" bei Klaipėdos "Atlantas". Be to, uostamiesčio komanda šį sezoną jau įrodė, kad gali nepralaimėti "Ekranui", kai sužaidė lygiosiomis Panevėžyje, o pirmadienį 35-ąjį gimtadienį atšventęs treneris Robertas Poškus laukia iš savo futbolininkų dovanos.

 

"Šiauliai" - Marijampolės "Sūduva". Gegužės 6 dieną 19.30 val. Šiauliai, miesto savivaldybės stadionas. Pirmajame rate - 0:2.

Tris "sausas" pergales prieš tai iškovojusią "Sūduvą" praėjusiame ture pristabdė "Žalgiris", bet ta nesėkmė marijampoliečiams turbūt tik pridės sportinio pykčio. Treneriui Dariui Gvildžiui tik teks pamąstyti, kaip lopyti gynybos spragas - dėl nuobaudų šįkart negalės rungtyniauti Tomas Snapkauskas, dar pernai vilkėjęs "Šiaulių" marškinėlius, ir Vilmantas Bagdanavičius.

Šiauliečiai tikisi, kad į jų komandos rikiuotę grįš vienas komandos lyderių kroatas Stjepanas Babičius. Spręs gydytojai - saugas prieš beveik tris savaitės stipriai susimušė galvą per dvikovą su "Ekranu" ir traumą gydytis baigia tik dabar.

 

Gargždų "Banga" - Klaipėdos "Atlantas". Gegužės 7 dieną 17.30 val. Gargždai, miesto stadionas. Pirmajame rate - 0:0.

Nuo antrojo rato pradžios "Banga" smuktelėjo "SMScredit.lt A lygos" turnyro lentelėje iš antrosios vietos į ketvirtąją, "Atlantas" įveikė lygiai tą patį kelią, tik ne žemyn, o aukštyn. Klaipėdiečiai nepralaimėjo jau septynių dvikovų iš eilės, "Banga" pergalės džiaugsmą bandys prisiminti po trejų nelaimėtų rungtynių.

Abi komandos lenktyniaus su laiku mėgindamos užsilaižyti kuo daugiau traumų, kurios "Atlantą" pjauna nuo sezono pradžios, o "Bangos" žaidėjų rezervą praėjusio turo akistatoje su "Trakais" apribojo iki penkiolikos. Klaipėdos komandos pranašumu gali taipti ir varžovų nuovargis - gargždiškiai įsisuko į ilgokai trunkančią dvejų rungtynių per savaitę rutiną, nes pastaruoju metu kovojo ne tik lygoje, bet ir dėl LFF taurės.

 

Vilniaus "Žalgiris" - "Trakai". Gegužės 7 dieną 19.30 val. Vilnius LFF stadionas. Pirmajame rate - 1:1.

Nors "Trakai" turnyro lentelėje smuktelėjo į penktąją poziciją, šią dvikovą galime vadinti viena labiausiai intriguojančių 12-ajame ture. LFF stadione, kuriuo šiemet dalijasi, komandos stos akis į akį jau ketvirtą kartą šį sezoną. "Žalgiriui" prieš senosios sostinės riterius pavyko laimėti tik sykį, o žaliai baltų kapitonas Deividas Šemberas neslepia, kad "Trakai" jam palieka geriausią įspūdį iš visų "SMScredit.lt A lygos" komandų.

Per trejas čempionato ir LFF taurės turnyro rungtynes komandos viena kitai įmušė tik triskart. Vilniečiai kamuolį į tinklą siuntė du, trakiškiai - vieną sykį. Ši statistika, kaip ir aikštėje matytas vaizdas, nedviprasmiškai nurodo - įnirtingos kovos dėl kiekvieno kvadratinio metro galima tikėtis ir šįsyk.

 

Alytaus "Dainava" - Pakruojo "Kruoja". Gegužės 8 dieną 17.30 val. Alytus, miesto stadionas. Pirmajame rate - 0:4.

"Kruojai" šios rungtynės - puiki proga pratęsti nepralaimėtų rungtynių seriją iki šešerių. Komandai dėl kortelių negalės padėti saugas Tautvydas Eliošius, bet ir jam, ko gero, būtų apmaudžiau, jei iš šalies tektų stebėti kurias nors kitas "Kruojos" rungtynes.

Nuostoliai dėl nuobaudų daug skausmingesni silpniausią ir mažiausiai patyrusią sudėtį "SMScredit.lt A lygoje" turintiems alytiškiams. Šįkart žais Nerijus Kavaliauskas, bet jam atlikus diskvalifikaciją ant nubaustųjų suolo, ledo ritulio terminais kalbant, atsidūrė Skirmantas Šeštavickas ir Kęstutis Balčiūnas. Taip pat neaišku, ar traumą spės išsigydyti Teisis Leskauskas. "Dainavai", kaip visada, bus sunku.