7 turas / Bir 28 , Kaunas
7 turas / Bir 28 , Vilnius
7 turas / Bir 28 , Panevėžys
8 turas / Lie 03 , Vilnius
8 turas / Lie 03 , Panevėžys
8 turas / Lie 04 , Marijampolė
9 turas / Lie 11 15:00 , Kaunas
9 turas / Lie 11 18:00 , Panevėžys
9 turas / Lie 12 17:00 , Vilnius
10 turas / Lie 18 13:00 , Kaunas
10 turas / Lie 19 17:00 , Panevėžys
10 turas / Lie 19 19:00 , Gargždai
11 turas / Lie 23 18:00 , Kaunas
11 turas / Lie 23 19:00 , Marijampolė

11-ojo turo apžvalga: čempionas ir vicečempionas didina tempą

11-ojo turo apžvalga: čempionas ir vicečempionas didina tempą
foto: atlantas.lt

"SMScredit.lt A lygoje" aukštesnes vietas užimančios komandos įrodinėjo savo pranašumą prieš mažiau taškų surinkusius klubus.

Bananai. Lietuvos futbolininkams, kaip ir daugumos kitų pasaulio šalių žaidėjams, šis vaisius prieš turą tapo svarbiausiu užkandžiu - "SMScredit.lt A lygos" klubai dalyvavo antirasistinėje akcijoje "We all are monkeys" ("Mes visi esame beždžionės"). Atrodo, kad daugiausia jėgų bananai suteikė Vilniaus "Žalgirio", Klaipėdos "Atlanto", Pakruojo "Kruojos" ir Panevėžio "Ekrano" futbolininkams - jie iškovojo pergales.

Vėžės. Čempionatas vis labiau grįžta į tas vėžes, kuriose baigėsi praėjęs sezonas - už pirmaujančio čempiono "Žalgirio" nugaros įsitaisė vicečempionas "Atlantas". Į trečiąją poziciją grįžo "Kruoja", kuri iš lyderių trejeto buvo išlėkusi po nesėkmingos atkarpos pirmojo rato viduryje. Pakruojo futbolininkai aplenkė Gargždų "Bangą". Vienintelė kita permaina turnyro lentelėje - "Ekranas" palypėjo į šeštąją vietą per Marijampolės "Sūduvos" galvą.

Išimtis. Ketverias iš penkerių turo rungtynių laimėjo aukštesnes vietas turnyro lentelėje užimančios komandos. Išimtis - "Trakų" lygiosios 2:2 Vilniuje su "Banga". Šiuo atveju žemiau komandų rikiuotėje buvo "Trakai", bet kažin ar Edgaro Jankausko treniruojami futbolininkai gali būti patenkinti - jie antrajame kėlinyje iššvaistė dviejų įvarčių persvarą.

Įvarčiai. 1:0 prieš "Šiaulius" laimėtose rungtynėse įmušęs "Kruojos" puolėjas Ričardas Beniušis tapo vienvaldžiu "SMScredit.lt A lygos" snaiperių sąrašo lyderiu. Neilgam - kitą dieną "Ekranas" pasismagino akistatoje su "Dainava". Panevėžiečiai sutriuškino varžovus 6:0, o jų atakų lyderiai Elivelto ir Lukas Kochanauskas įmušė šeštuosius savo įvarčius šį sezoną bei pavijo R.Beniušį. Penktą kartą šiame čempionate kamuolį į tinklą praėjusį savaitgalį siuntė Linas Pilibaitis ir Kristis Andreou iš "Žalgirio" bei Evaldas Grigaitis iš "Bangos".

Lauk. Raudonų kortelių derlius šiame ture užderėjo. Panevėžyje iš aikštės buvo išvyti "Ekrano" saugas Tomas Salamanavičius ir Skirmantas Šeštavickas iš "Dainavos", Marijampolėje - "Sūduvos" žaidėjas Tomas Snapkauskas.

Trečdalis. "Žalgiris" įveikė "Sūduvą" 3:0. Per dvejas šio sezono rungtynes vilniečiai vertė marijampoliečius imti kamuolį iš savų vartų tinklo vienuolika sykių. Prisimenant, kad rezultatyviausia pirmenybių komanda šiame "SMScredit.lt A lygos" čempionate įmušė 32 kartus, nesunku paskaičiuoti - daugiau nei trečdalis "Žalgirio" įvarčių sukrito per rungtynes su "Sūduva".

Abejonės. Marijampoliečių treneris Darius Gvildys neliko patenkinta teisėjavimu. Jis nebuvo įsitikinęs, kad T.Snapkauskui rungtynių pradžioje turėjo būti rodoma raudona kortelė bei teigė, kad antrąjį įvartį "Žalgiris" įmušė po to, kai perėmė kamuolį po pražangos prieš Karolį Chveduką. Kita vertus, treneris pridūrė, kad arbitrai turi savo asociaciją, kuri ir privalo daryti išvadas.

Siūlės. "Jakubas Wilkas ant galvos turi septynias siūles, pažiūrėsime, kaip jis jausis artimiausiu metu", - incidentą, po kurio "Žalgirio" lenkui į galvą įspyręs T.Snapkauskas buvo priverstas palikti aikštę, komentavo čempionų treneris Marekas Zubas.

Serija. "Atlantas" uostamiesčio derbyje 2:0 įveikė "Klaipėdos granitą" ir nepralaimėjo jau septintų rungtynių iš eilės. Ilgesnes atkarpas be nesėkmių šį sezoną pavyko sužaisti tik vis dar nepralaimėjusiam "Žalgiriui" ir "Ekranui", pirmajame rate neleidusiam varžovams nugalėti savęs aštuonis sykius iš eilės.

Požiūris. "Nemanau, kad mes atsirevanšavome "Klaipėdos granitui", nes nebuvome jam pralaimėję. Atsirevanšuoti mes norėsime būsimose rungtynėse su "Žalgiriu", - atkirto "Atlanto" treneris Konstantinas Sarsanija, kai jam buvo primintos apmaudžios lygiosios su "Klaipėdos granitu" čempionato pradžioje.

Poliai. Sėkmingą sezoną atkarpą žaidžia ir "Kruoja": trys pergalės ir dvejos lygiosios per pastarąsias penkerias rungtynes. "Šiauliai", kuriuos palaužė Pakruojo komanda, dabar atsidūrė priešingame sėkmės ašigalyje - per tuos pačius penkis turus jie pralaimėjo keturis kartus ir surinko vos tašką.

Frazė. "Jei būtume žaidę su "Žalgiriu", turėdamas tokią statistiką turbūt sakyčiau, kad tai sėkmingiausios mano karjeros rungtynės. Bet čia - tik "Dainava", - po rungtynių su autsaideriais alytiškiais kalbėjo du rezultatyvius perdavimus atlikęs ir 11 metrų baudinį uždirbęs "Ekrano" gynėjas Rytis Pilotas.

Greta. Pirmąjį čempionato ratą lyderių trejete baigę "Banga" ir "Trakai" kartu slenka žemyn, vis dar užimdami gretimas vietas turnyro lentelėje. Po lygiųjų tarpusavio dvikovoje gargždiškiai yra ketvirti, o trakiškiai - penkti. "Banga" per trejas pastarąsias rungtynes pelnė pirmąjį tašką, o "Trakai" per šešis turus sugebėjo įveikti tik "Dainavą".