19 turas / Spa 20 , Gargždai
19 turas / Spa 20 , Marijampolė
19 turas / Spa 28 , Vilnius
20 turas / Spa 31 , Panevėžys
20 turas / Spa 31 , Kaunas
20 turas / Lap 14 , Vilnius

10 turo anonsas. Po taurės turnyro aistrų – prie antro rato starto linijos

10 turo anonsas. Po taurės turnyro aistrų – prie antro rato starto linijos
foto: V.Knyzelis / lff.lt

Šios savaitės vidurys ne vienai „SMScredit.lt A lygos“ komandai tapo kovos dėl bilieto į Europą metu. LFF taurės turnyro pusfinalyje Panevėžio „Ekraną“ eliminavę „Šiauliai“ stipriai pagerino savo nuotaiką. Pakruojo „Kruojai“ dovaną įteikė Vilniaus „Žalgiris“, į finalą nepraleidęs Klaipėdos „Atlanto“. Klaipėdiečius į kovą gins po nesėkmės susikaupęs pyktis. Antrasis ratas – prie starto linijos.

Pakruojo „Kruoja“ - Tauragės „Tauras“. Gegužės 3 dieną 18 val. Pakruojis, miesto stadionas. Pirmajame rate – 2:1.

LFF taurės turnyre „Kruoja“ padėti sau negali. Pakruojiškiams lieka sirgti už „Žalgirį“, kuris, iškovojęs taurę, atvertų Aukštaitijos klubui kelią į Europos lygą. Pusfinalyje vilniečiai „Kruojos“ viltį išsaugojo.

Pakruojo futbolininkai grįžta namo. Iki šiol namų rungtynes jie žaidė Panevėžyje. Ir „Kruojai“, ir „Taurui“ tai bus pirmosios rungtynės ant žolės šiemet.

„Tauras“ pirmajame rate iškovojo vos tašką, tačiau triuškinamą nesėkmę patyrė tik žaisdamas su Marijampolės „Sūduva“. Treneris Aliaksandras Brazevičius pastaruoju metu vis palankiau vertina savo jaunos komandos žaidimą. Visa tai leidžia manyti, jog „Kruojai“ lengva nebus. Juolab kad komandoje nebėra „Tauro“ duobkasio pirmojo rato dvikovoje – du įvarčius tada įmušusio Georgijaus Alaverdašvili.

Klaipėdos „Atlantas“ - Marijampolės „Sūduva“. Gegužės 4 dieną 14 val. Gargždai, miesto stadionas. Pirmajame rate – 1:0.

„Mes būsime čempionai“, - po pralaimėjimo LFF taurės turnyro turnyro pusfinalyje „Žalgiriui“ ryžtingai pažadėjo „Atlanto“ treneris Konstantinas Sarsanija. Čempionato lyderis „Sūduvos“ laukia kibirkščiuodamas sportiniu pykčiu.

Nuo tada, kai čempionato starte uostamiesčio komanda nugalėjo marijampoliečius, o rezultatas buvo įvertintas kaip staigmena, situacija pasikeitė. „Atlantas“ dabar vertinamas daug pagarbiau. Rungtynių Gargžduose favoritu derėtų laikyti būtent klaipėdiečius, juolab kad į „Sūduvos“ stovyklą pirmojo rato pabaigoje, kaip ir sezono starte, įsisuko traumų epidemija.

Bet sportinio pykčio Suvalkijos komandai taip pat nestigs. Jo turėtų pridėti, pasak „Sūduvos“ kapitono Povilo Leimono, „stiprus spyris į užpakalį“ 0:5 pralaimėtose rungtynėse su „Žalgiriu“.

„Šiauliai“ - Gargždų „Banga“. Gegužės 4 dieną 18.30 val. Šiauliai, Gytarių stadionas. Pirmajame rate – 1:1.

Šiauliečiai pagavo palankų vėją. Iš septynerių pastarųjų „SMScredit.lt A lygos“ ir LFF taurės turnyro rungtynių jie laimėjo penkerias, o nugalėti paliko aikštę tik sykį.

Vidinė konkurencija komandoje, kurią skatina treneris Tomas Kančelskis, duoda teigiamų rezultatų. Saulės miesto komandos sėkmė taurės turnyro pusfinalyje reiškia, kad paskutinis Lietuvai skirtas bilietas į Europą nusės Šiaulių krašte – jį gaus arba „Kruoja“, arba „Šiauliai“, kuriems reikia laimėti finalą.

Nuo tada, kai „Bangos“ vairą perėmė Mindaugas Čepas, Gargždų komanda taškų dar nepelnė. Bet ir „Žalgiriui“, ir „Atlantui“ gargždiškiai pralaimėjo kovodami. Suprantama, jie kovos ir Šiauliuose.

Rungtynės vyks ant dirbtinės dangos Gytariuose. Šiauliečiai nusprendė leisti miesto savivaldybės stadiono žolei leisti ramiai sužaliuoti.

Panevėžio „Ekranas“ - Alytaus „Dainava“. Gegužės 5 dieną 19 val. Panevėžys, „Aukštaitijos“ stadionas. Pirmajame rate – 3:1.

Kitaip nei Šiauliuose, Panevėžyje komandos jau rungtyniaus ant žolės. „Ekranas“ į aikštę eis po pralaimėjimo taurės turnyro pusfinalyje, tačiau pirmajame „SMScredit.lt A lygos“ pirmenybių rate patirti sukrėtimai lėmė, kad svarbiausia ir prioritetine čempionų komandos užduotimi jau prieš kelias savaites tapo siekis gerinti turnyrinę situaciją nacionaliniame čempionate.

„Dainava“ pergalės džiaugsmo nepatyrė nuo trečiojo turo, bet pirmojo rato pabaigoje komandos kovingumas ir gynyba pagerėjo. Alytiškių bėda lieka futbolininkų traumos – vienokių ar kitokių sveikatos problemų turi Mindaugas Strauka, Jevgenijus Morozas, dar keli žaidėjai.