„Žalgiris“ iš Vengrijos grįžo su dviejų įvarčių deficitu

Elvio Žaldario nuotr.

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai atliko tris kartus daugiau smūgių už Budapešto „Honved“, tačiau brangiai sumokėjo už klaidas ir prieš atsakomąsias rungtynes Vilniuje turi dviejų įvarčių deficitą – 1:3 (0:1).

Kelią UEFA Europos lygos atrankos turnyre žalgiriečiai pradėjo apmaudžiu pralaimėjimu Vengrijoje. Solidų žaidimą demonstravęs „Žalgiris“ du kartus sudrebino vartų konstrukciją, pelnė vieną įvartį ir turėjo iniciatyvą visų rungtynių metu, tačiau už klaidas patyrę varžovai neatleido.

Startinėje sudėtyje Marekas Zubas permainų neatliko – nuo pirmųjų minučių žaidė tie futbolininkai, kurie prieš savaitę padėjo įveikti „Riterius“.

Rungtynių pradžioje ilgiau su kamuoliu buvo žalgiriečiai, kurie atliko pirmuosius smūgius vartų link. Įpusėjus kėliniui vienu lietimu techniškai į artimąjį vartų kampą mušė Liviu Antalis, tačiau vartininkas spėjo sureaguoti.

32-ąją minutę iki tol pavojaus nesukūrę vengrai įmušė įvartį – po perdavimo iš krašto žalgiriečių gynėjai akimirkai prarado koncentraciją ir neišmušė kamuolio, o tuo pasinaudojo Bence Bano-Szabo – 0:1.

Iki kėlinio pabaigos „Žalgiris“ sukūrė dar keletą progų įvarčiui pasiekti. Rolandas Baravykas smūgiu kaire koja pataikė į virpstą, o kėlinio pabaigoje po fantastiško Victoro Perezo perdavimo kontratakoje trys žalgiriečiai atsidūrė prieš tiek pat varžovų, tačiau netikslus perdavimas iš šio labai perspektyvaus išpuolio neleido išspausti maksimumo.

Antrasis kėlinys prasidėjo puikiu L. Antalio perdavimu iš kairiojo krašto. Prieš pat vartus atsidūręs Tomislavas Kišas smūgiavo galva, bet į ne itin stiprų smūgį sureagavo vartininkas.

Skirtingai nei žalgiriečiai, varžovai savo progų nešvaistė. Suklydus teisėjui, kuris nepastebėjo, kad kamuolys aikštę paliko nuo „Honved“ futbolininko, sekė kamuolio išmetimas iš užribio ir perdavimas tolimojo virpsto link, kur galva kamuolį į vartus pasiuntė Davidas N‘Gogas – 0:2.

„Žalgiris“ nenuleido rankų ir užgulė varžovų vartus, bet netrukus buvo skirtas 11 metrų baudinys, kurį įvarčiu pavertė D. Gazdagas – 0:3.

Nepaisant Sauliaus Mikoliūno priekaištų ir bandymų įrodyti, kad ne jis laikė varžovą, o vengras jį, teisėjas į tai nereagavo.

Svečiams neliko nieko kito kaip ir toliau nenuleisti rankų net ir labai sudėtingoje situacijoje. Iš baudos aikštelės prieigų netrukus į vartų skersinį galingai smūgiavo Modestas Vorobjovas, o „Honved“ ir toliau rengė retus pavienius išpuolius.

Antrojo kėlinio pabaigoje dar kartą žalgiriečių pyktį sukėlė teisėjas, įžvelgęs dar vieną taisyklių pažeidimą baudos aikštelėje ir skyręs antrąjį baudinį į Vilniaus klubo vartus. Laimei, nuo ketvirtojo įvarčio „Žalgirį“ išgelbėjo puikią reakciją pademonstravęs Martinas Berkovecas.

Užsivedę žalgiriečiai rungtynių pabaigoje sugebėjo pelnyti itin svarbų įvartį – po sumaišties baudos aikštelėje per pridėtą laiką pasižymėjo Karolis Uzėla, taip išsaugodamas viltis žengti į kitą etapą. Namuose „Žalgiriui“ užtektų ir pergalės rezultatu 2:0.

Rungtynės LFF stadione tarp Vilniaus „Žalgirio“ ir Budapešto „Honved“ vyks liepos 18 d. 19.45 val.