„Žalgirio“ ir „Bangos“ dvikovoje – įvarčių lietus

Gražiose ir rezultatyviose „SMScredit.lt A lygos“ čempionato aštuntojo turo rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ savo aikštėje rezultatu 4:2 (1:1) palaužė Gargždų „Bangos“ ekipą, prie kurios vairo debiutavo Mindaugas Čepas, praėjusiame sezone vadovavęs Lietuvos vicečempionams. Po šios pergalės vilniečiai pakilo į turnyrinės lentelės viršų, aplenkdami vieneriomis rungtynėmis mažiau sužaidusį Klaipėdos „Atlantą“.

Dvikovą aktyviau pradėjo aikštelės šeimininkai, kurie jau 7-ąją rungtynių minutę išsiveržė į priekį po Manto Kuklio įvarčio galva. „Bangai“ įsibėgėti prireikė pusės kėlinio. 24-ąją minutę svečiai surengė gražią ataką, kurios smaigalyje atsidūrusiam Aurelijui Staponkai pasiekti kamuolį pritrūko vos kelių centimetrų.

30-ąją minutę Kamilis Bilinski po neišnaudojo puikios progos pelnyti antrąjį komandos įvartį, kai, suklydus varžovų gynėjams, išbėgo vienas prieš Vitalijų Mirnyj, tačiau jo pergudrauti nesugebėjo. Po trijų minučių Jakubas Wilkas įsiveržė į baudos aikštelę ir galingu smūgiu dar kartą privertė „Bangos“ vartininką pademonstruoti savo meistriškumą.

Neišnaudoję dviejų puikių progų žalgiriečiai buvo nubausti. 34-ąją minutę A.Staponka sulaukė puikaus perdavimo iš aikštės gilumos ir nesunkiai pasiuntė kamuolį į vartus pro jį pasitikusį Armantą Vitkauską. Po trijų minučių Matheus Da Silva po kampinio galėjo išversti Gargždų klubą į priekį, tačiau jo smūgį atrėmė gynėjas.

Po pertraukos „Žalgiris“ susigrąžino pirmojo kėlinio pabaigoje prarastą iniciatyvą. Aikštelėje pasirodęs Vedranas Gercas aktyviai įsijungė į žaidimą. 63-ąją minutę jo smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia virpsto.

Po dviejų minučių M.Kuklys juvelyriniu perdavimu surado į baudos aikštelę įkirtusį Rytį Leliūgą, kuriam beliko pasiųsti kamuolį į vartus.

Svečiai pademonstravo charakterį ir dar kartą išlygino rezultatą. 75-ąją minutę Aleksėjus Aleksejevas pasinaudojo tuo, kad jį prižiūrėjęs gynėjas nepasiekė aukšto perdavimo į baudos aikštelę, ir galva nukreipė kamuolį į vartų kampą.

Rungtynių pabaigoje blykstelėjo J.Wilkas, po kurio perdavimo trečiąjį komandos įvartį gražiu smūgiu galva pelnė jo tautietis K.Bilinski. Jau per teisėjo pridėtą laiką „Žalgirio“ legionierius iš Lenkijos dar vienu puikiu perdavimu padarė viską, kad V.Gercui beliktų įtvirtinti aikštelės šeimininkų pergalę.

Tren. Marek Zub („Žalgiris“): „Naujasis treneris šiek tiek pakeitė „Bangos“ žaidimą. Varžovai dėl kiekvieno kovojo visas 90 minučių. Varžovai rodė gerą ir įdomų futbolą, manau, kad ir ateinančiose dvikovose išlaikys panašų žaidimo stilių, paremtą atsidavimu ir agresyvumu. „Žalgiris“ kiekvienose rungtynėse žaidžia atakuojančiu stiliumi, tačiau nevisada komandai pavykta pasižymėti,todėl atsiranda nervingumas ir skubėjimas. Šiandien pagaliau prabilo mūsų puolėjai, tačiau dar labiau norėčiau išskirti jakubo Wilko pasirodymą. Jis puikiai dalino perdavimus komandos draugams.“

Tren. Mindaugas Čepas  („Banga“): „Rungtynių eiga ir komandos žaidimas iki 65 minutės mane tenkino. Vėliau pasijautė vaikinų koncentracijos stoka, galbūt ir sėkmė nusisuko, tačiau ją reikia užsitarnauti. Rezultatas mūsų nedžiugina, nors „Žalgirio“ tvirtovėje įmušti du įvarčius yra neblogai. Mano požiuris yra toks, kad kiekvienose rungtynėse su bet kuriuo varžovu turime kovoti iki galo ir atiduoti visas jėgas. Komanda šiuo metu yra susipažinimo periode, kuomet žaidėjai turi prisitaikyti prie mano reikalavimų, aš dar bandau perprasti žaidėjų galimybes, tačiau ateityje viskas bus gerai.“