20 turas / Lie 13 , Telšiai
20 turas / Lie 14 , Alytus
21 turas / Lie 19 , Vilnius
21 turas / Lie 20 , Panevėžys
21 turas / Lie 20 , Marijampolė
21 turas / Lie 21 , Kaunas
Tiesiogiai 22 turas / Lie 27 16:45 , Marijampolė
Tiesiogiai 25 turas / Lie 28 19:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 22 turas / Lie 28 20:00 , Raudondvaris
Tiesiogiai 23 turas / Rug 01 19:00 , Vilnius
Tiesiogiai 23 turas / Rug 03 18:25 , Alytus
Tiesiogiai 23 turas / Rug 04 19:00 , Gargždai
Tiesiogiai 23 turas / Rug 04 19:30 , Telšiai
Tiesiogiai 23 turas / Rug 04 20:00 , Vilnius

„Stumbras“ pralaimėjo dviejų lietuvių atstovaujamam „Tom“

„Stumbras“ pralaimėjo dviejų lietuvių atstovaujamam „Tom“

Pirmadienį ryte Kauno „Stumbro“ pagrindinė komanda susitiko su Sankt Peterburgo „Zenit“ futbolininkais, o vakare šansą pasireikšti gavo įprastai mažiau rungtyniaujantys žaidėjai, kurie 1:3 (0:1) nusileido Lietuvos rinktinės gynėjų Tomo Mikuckio ir Edvino Girdvainio atstovaujamam Rusijos „Tom“.

Mače su Rusijos Pirmos lygos (FNL) ekipa Mariano Barreto pirmą kartą į aikštę šioje stovykloje išleido jaunąjį portugalą Renato Silva, taip pat startinėje sudėtyje pasirodė ir niekada stovyklos metu nuo pirmųjų minučių nežaidę Martynas Zaleckis, Amranas Al-Jassasi, Joao Vitoras, Mohammedas Sheriffas, Giedrius Kvedaras bei vienas peržiūroje dalyvaujantis futbolininkas.

Kai kurie vaikinai žaidė sau labai neįprastose pozicijose – pavyzdžiui Vilius Armanavičius užėmė kairiojo gynėjo poziciją. Jis ir Lucas Villela buvo vieninteliai žaidėjai startinėje sudėtyje pradėję ir rytinį mačą su „Zenit“.

Rungtynių pradžioje abi ekipos ieškojo savojo žaidimo ir nieko pavojingo nesukūrė, tačiau pirmasis įvartis krito į „Stumbro“ vartus. 10-ąją minutę po perdavimo į baudos aikštelę „Stumbro“ gynėjai be priežiūros paliko varžovų kapitoną, kuris akrobatišku smūgiu per save šiuos išvedė į priekį – 1:0.

Ir toliau iniciatyvą turėjo „Tom“ ekipa, o „Stumbras“ kantriai laukė savojo šanso. Būtent kauniečiai kėlinio pabaigoje tiesiog privalėjo išlyginti rezultatą, kai iš vidurio gynėjo kamuolį perėmęs M. Sheriffas išbėgo visiškai vienas prieš vartininką, tačiau šio pergudrauti nesugebėjo. Po pirmojo kėlinio 1:0 varžovų naudai.

Po pertraukos „Stumbras“ atliko keletą keitimų, o laikui bėgant aikštėje liko vos keletas nuo pirmųjų minučių žaidusių žaidėjų. „Tomsk“ taip pat nesnaudė – jeigu pirmajame kėlinyje žaidė tik Edvinas Girdvainis, tai po pertraukos vidurio gynėjų tandemą jis sudarė su savo kolega rinktinėje Tomu Mikuckiu.

„Tom“ ir toliau buvo aštresni priekyje bei 73-ąją minutę padvigubino persvarą – Pavelas Kudrešovas po gero perdavimo atsidūrė idealioje smūgiui pozicijoje ir šanso nepraleido – 2:0.

„Stumbras“ į tai atsakė puikiu L. Matčarašvilio įvarčio. Po keitimo aikštėje pasirodęs saugas tolimu smūgiu kaire koja intrigą sugrąžino 88-ąją minutę – 1:2.

Deja, išplėšti lygiųjų „Stumbrui“ nepavyko. Paskutinėmis pridėto laiko sekundėmis kauniečių saugas Antonio Belo atliko neapgalvotą perdavimą atgal, o tuo pasinaudojęs varžovų saugas perėmė kamuolį ir pabėgo praktiškai vienas prieš vartininką bei buvo pargriautas baudos aikštelėje. Teisėjas skyrė baudinį, kurį įvarčiu pavertė Aleksejus Puginas. Galutinis rezultatas 1:3.

Paskutines rungtynes Turkijoje „Stumbras“ žais šį ketvirtadienį su Ukrainos aukščiausios lygos „Mariupol“ ekipa. Į Lietuvą „Stumbras“ grįš vasario 12 d.

„Stumbro“ startinė sudėtis: G. Kvedaras, M. Zaleckis, J. Vitor, V. Armanavičius, A. Al-Jassasi, D. Galkevičius, R. Silva, L. Villela, M. Sheriffas ir du peržiūroje dalyvaujantys žaidėjai.

Po keitimų aikštėje pasirodė: A. Belo, J. Clifford, K. Sekgota, K. Bondo ir trys peržiūroje dalyvaujantys žaidėjai.