31 turas / Lap 03 , Kaunas
31 turas / Lap 03 , Vilnius
32 turas / Lap 07 , Vilnius
32 turas / Lap 07 , Kaunas
32 turas / Lap 07 , Marijampolė
33 turas / Lap 11 , Klaipėda
33 turas / Lap 11 , Marijampolė
33 turas / Lap 11 , Kaunas

„Riterių“ kelyje – šimtametis klubas iš Velso

„Riterių“ kelyje – šimtametis klubas iš Velso
„Cefn Druids“ nuotrauka

„Cefn Druids AFC“ – taip vadinasi būsimieji „Trakų“ komandos varžovai Europos lygos kvalifikaciniame etape iš Kevn Mauro miestelio Reksamo rajone Velse.

Pirmąsias rungtynes abi ekipos žais birželio 28-ąją Velse, atsakomąsias – po savaitės Alytuje.

Klubas įkurtas dar 1872 metais, susivienijus dviem vietos komandoms „Cefn Albion“ ir „Druids United“. Dabartinį pavadinimą klubas gavo 2010 metais, pasibaigus rėmimo sutarčiai su kompanija NEWI.

2017-2018 m. Velso „Premier“ lygoje reguliariajame sezone „Cefn Druids“ futbolininkai užėmė 5 vietą, tačiau nugalėjo atkrintamosiose varžybose dėl teisės žaisti Europos lygoje: iš pradžių jie 4:1 įveikė „Barry Town“, o lemiamose rungtynėse 1:0 – „Cardiff Met“.

Vietos specialisto Huw Griffithso treniruojamoje pusiau mėgėjiškoje komandoje praėjusį sezoną žaidė vien Velso ir Anglijos futbolininkai bei legionierius iš Zimbabvės Alecas Mudimu.

Klubui prasimušus į Europą, H. Griffithsas buvo pripažintas geriausiu Velso lygos sezono treneriu.

„Cefn Druids“ stadione telpa 3 tūkst. žiūrovų, tačiau tik 500 vietų jame yra sėdimos. Stadiono lankomumo rekordas užfiksuotas praėjusį birželį, kai į draugiškas rungtynes su žemesnėse Anglijos lygose rungtyniaujančiu „Wrexham“ susirinko 1 854 žiūrovai.

„Cefn Druids“ sykį jau žaidė Europos lygos atrankoje, bet ta patirtis buvo karti. 2012 metais pirmame atrankos etape burtai šį Velso klubą suvedė su suomių ekipa Miuliukoskio „Mypa“. Po lygiųjų namie 0:0, Suomijoje „Cefn Druids“ pralaimėjo net 0:5.

„Didžiąją dalį Velso klubo atstovų sudaro britų salyno futbolininkai. Tai reiškia, kad turėsime panašų vaizdą, kaip pernai rungtyniaudami su škotų „St. Johnstone“ ekipa. Kita vertus, mums nelabai verta kalbėti apie varžovus, kai patys nežaidžiame taip, kaip norėtųsi. Jei susitvarkysime su savimi, tada joks varžovas bus nebaisus“, – komentavo „Trakų“ vyriausiojo trenerio pareigas laikinai einantis Virmantas Lemežis.

Šios poros nugalėtojas pateks į Europos lygos pirmąjį atrankos ratą, o jame į kovą įsilies ir A lygos vicečempionas Vilniaus „Žalgiris“ bei LFF Taurės laimėtojas Kauno „Stumbras“.