28 turas / Rug 12 , Telšiai
28 turas / Rug 13 , Gargždai
28 turas / Rug 14 , Kaunas
28 turas / Rug 14 , Šiauliai
29 turas / Rug 19 , Alytus
29 turas / Rug 19 , Vilnius
Tiesiogiai 29 turas / Rug 21 17:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 29 turas / Rug 21 17:00 , Kaunas
Tiesiogiai 29 turas / Rug 21 18:25 , Gargždai
Tiesiogiai 24 turas / Rug 24 19:00 , Kaunas
Tiesiogiai 34 turas / Rug 26 18:30 , Gargždai
Tiesiogiai 34 turas / Rug 27 16:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 34 turas / Rug 29 19:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 34 turas / Spa 01 19:00 , Raudondvaris

Rinktinei – pasaulio čempionato dalyvių egzaminas

Rinktinei – pasaulio čempionato dalyvių egzaminas
LFF nuotrauka

Lietuvos rinktinė surengė treniruotę Maskvos CSKA klubo treniruočių aikštyne ir penktadienį sužais dar vienerias kontrolines rungtynes. Lietuvos futbolininkų laukia pasaulio čempionatui besirengiančios Irano rinktinės egzaminas.

Mačas vyks 18 val. Maskvos „Spartak“ treniruočių aikštyne, tačiau Irano rinktinės pageidavimu jis bus žaidžiamas be žiūrovų ir nebus transliuojamas, todėl rungtynių eigą galėsite sekti interneto svetainėje LFF.lt.

Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas teigė, kad prieš šį susitikimą atliks korekcijas sudėtyje ir išbandys naujokus.

„Teks daryti daug keitimų, nes rotacija turi būti, – sakė nacionalinės komandos treneris. – Pastarajame mače su latviais vyrai atidavė daug jėgų, mes turime ilgą atsarginių žaidėjų suolelį, išbandysime naujus žaidėjus. Čia bus puiki proga pademonstruoti savo sugebėjimus“.

Pirmą kartą per šį ketverių rungtynių ciklą aikštėje turėtų pasirodyti ir saugas Artūras Žulpa, kuris mače su estais negalėjo rungtyniauti dėl Kazachstano čempionato rungtynių, o rungtynes su latviais praleido dėl traumos.

„Šiek tiek turėjau problemų dėl nugaros, nes dažnai keičiame dangą, būna ir sintetinė, ir natūrali žolė, o ir kokybė kartais ne pati geriausia. Nuo to pajutau skausmus nugaroje, negalėjau šiek tiek laiko treniruotis. Tačiau dabar jaučiuosi gerai, gydytojai greitai pastatė ant kojų, esu pasirengęs žaisti“, – pasakojo A. Žulpa.

Iraniečiai turi aukščiausią FIFA reitingą (36) iš pasaulio čempionate dalyvaujančių Azijos rinktinių.

„Analizuojame ir savo, ir varžovų žaidimą. Tiesa, šiuo metu turime daug rungtynių ir treniruotėms lieka mažai laiko. Daugiausia dėmesio skiriame teorijai, analizuojame klaidas“, – vardijo Lietuvos rinktinės saugas.

„Visų pirma, svarbiausia akcentuoti mūsų susitarimus, kaip mes norime „išeiti“ į ataką, kaip „atidaryti“ varžovų erdves. Mūsų principai išlieka ir mes juos norime toliau šlifuoti“, – kalbėjo treneris E. Jankauskas.

Lietuvos rinktinės atstovai sutaria, kad įdomu išmėginti jėgas prieš vieną iš pasaulio čempionato komandų ir taip patikrinti savo galimybes.

„Kai žaidi prieš komandą, kurią po savaitės matysi pasaulio čempionate, gali įsivaizduoti, kaip ir pats ten atrodytum. Tai yra puikus jėgų patikrinimas ir gera patirtis mums visiems“, – pabrėžė E. Jankauskas.

„Tikrai labai įdomu pasitikrinti jėgas su pasaulio čempionato dalyve, – pritarė saugas A. Žulpa. – Žinome, kad jie turi gerus žaidėjus, tai visiems bus didelė patirtis rungtyniauti prieš tokią ekipą, todėl ruošiamės labai rimtai“.

Kelias dienas stovyklavę Rusijoje, Lietuvos rinktinės žaidėjai sekmadienį perskris į Lenkiją, kur šios šalies sostinėje Varšuvoje birželio 12 dieną sužais paskutines kontrolines rungtynes su lenkais.