2018-04-07 | 6 turas | LFF stadionas | Teisėjas: Donatas Rumšas | Žiūrovai: 700

Vilniaus „Žalgiris“ su trenksmu grįžo į pergalių kelią Lietuvos futbolo A lygoje. Žalgiriečiai 6-ojo turo susitikime namuose su „Trakais“ turėjo dviejų įvarčių deficitą, tačiau antrame kėlinyje Tomašas Malecas įformino „hetriką“ bei padėjo savo komandai triumfuoti rezultatu 3:2 (0:2).

Dvikova vilniečiams prasidėjo itin nesėkmingai – jau 7-ąją minutę buvo praleistas pirmasis įvartis. Senosios sostinės komanda perėmė kamuolį aikštės viduryje, Rokas Gedminas atliko perdavimą link į priekį pasileidusio Etienne‘o, kuris aplenkė Liną Klimavičių bei tiksliai smūgiavo kaire koja.

Blankiai pirmame kėlinyje atrodę žalgiriečiai suaktyvėjo tik prieš pertrauką. „Trakų“ vartininkas Timofejus Šeremeta atrėmė Serge‘o Nyuiadzi smūgį ir taip pat sugavo T. Maleco pažeme spirtą kamuolį.

43-iąją minutę „Žalgirio“ gynyba vėl kapituliavo. Etienne‘as atliko savalaikį perdavimą Justinui Marazui, o 18-metis precizišku smūgiu pažeme padvigubino rezultatą, pasižymėdamas antrą kartą šį sezoną.

Vis dėlto žalgiriečiams po pertraukos pavyko greitai sušvelninti deficitą. Po Tomašo Šimkovičiaus pakelto kampinio 51-ąją minutę T. Malecas baudos aikštelėje laimėjo dvikovą prieš A. Netzerą ir smūgiu į artimąjį kampą sušvelnino rezultatą.

Visai netrukus „Trakai“ galėjo atstatyti dviejų įvarčių persvarą, tačiau R. Gedmino ir Džiugo Bartkaus akistatoje triumfavo pastarasis, apsigynęs nuo pavojingo varžovo smūgio.

Abiejų komandų treneriai į kovą metė du į rikiuotę grįžusius svarbius žaidėjus – Jeremy Manzorro bei Diniarą Bilialetdinovą. Abu jie buvo pastebimi, tačiau pergale džiaugėsi prancūzas.

O ją lėmė dar du tikslūs T. Maleco smūgiai. Legionierius iš Slovakijos 69-ąją ir 83-iąją minutėmis pasinaudojo puikiais Serge‘o Nyuiadzi perdavimais iš kairiojo krašto bei tiksliai smūgiuodavo  vienu lietimu.

Po pergalingo įvarčio, kuris kilstelėjo „Žalgirį“ į antrą turnyro lentelės vietą, link savo auklėtinių efektingai nubėgo ir Vilniaus klubo strategas Aurelijus Skarbalius. Toks T. Maleco benefisas leido jam tapti rezultatyviausiu čempionato žaidėju. Slovako sąskaitoje – 6 įvarčiai per šešerias rungtynes.