2018-02-25 | 1 turas | Klaipėdos dirbtinės dangos st. | Teisėjas: Vijūnas Vasiliauskas | Žiūrovai: 80

A lygos debiutantai „Palangos“ futbolininkai buvo labai arti pergalės 1-ajame čempionato ture, tačiau jos iškovoti nepavyko. Valdo Trakio kariauna praleido įvartį 92-ąją minutę ir sužaidė lygiosiomis 1:1 (1:0) su „Jonava“.

Klaipėdos centrinio stadiono dirbtinės dangos aikštėje vykusio mačo pirmosiomis minutėmis iniciatyva priklausė svečiams iš Jonavos, kurie ilgiau kontroliavo kamuolį ir atliko du smūgius iš tolimesnės distancijos. Ernestas Veliulis smūgiavo tiesiai į Antoną Cvetkovą, o Jevgenijaus Zasavickio pažeme spirtas kamuolys skriejo greta vartų.

18-ąją minutę triumfavo po pertraukos į A lygos kovas pasinėręs Simonas Urbys. Aktyviai viso mačo metu žaidęs „Palangos“ futbolininkas baudos aikštelėje antruoju bandymu pasiuntė kamuolį į debiutanto Guilherme Cioletti ginamus vartus. „Jonava“ ir po praleisto įvarčio ilgiau kontroliavo kamuolį, bet pavojingų progų prie palangiškių vartų nesukūrė.

Po pertraukos „Jonava“ į kovą metė debiutantą Vytautą Lukšą, bet pirmomis antrojo kėlinio minutėmis svečiai šturmo nesurengė. Komandos keitėsi pavojingomis atakomis: Sim. Urbys mušė pro šalį, savo ruožtu, Klero Heh bei V. Lukšos bandymai buvo arti tikslo.

Mačui artėjant į pabaigą, „Palangai“ atsivėrė puikios galimybės kontratakoms. Sykį nuo varžovų atitrūkęs Yvenas Moyo smūgiavo į vartų sargą, o kiek vėliau po keitimo aikštėje pasirodęs Matas Radžiukynas privertė G. Cioletti rodyti visą savo meistriškumą.

Antro kėlinio antroje pusėje „Jonava“ buvo gerokai užspaudusi šeimininkus, tačiau labai pavojingų progų praktiškai nesukurdavo. Jonaviečių laimei, 92-ąją minutę jiems pavyko išsigelbėti, kai dėkingai baudos aikštelėje nuo Mariaus Činiko atšokusį kamuolį pažeme į vartus nukreipė Laurynas Stonkus, išplėšdamas savo komandai pirmą tašką šį sezoną.