2 turas / Kov 09 , Kaunas
2 turas / Kov 09 , Panevėžys
2 turas / Kov 10 , Klaipėda
2 turas / Kov 11 , Vilnius
3 turas / Kov 15 , Vilnius
3 turas / Kov 16 , Kaunas
3 turas / Kov 16 , Marijampolė
3 turas / Kov 17 , Klaipėda
4 turas / Kov 30 13:00 , Kaunas
4 turas / Kov 30 15:00 , Klaipėda
4 turas / Kov 31 17:00 , Kaunas
4 turas / Bal 02 18:00 , Vilnius
5 turas / Bal 06 13:00 , Klaipėda
5 turas / Bal 06 17:00 , Kaunas
5 turas / Bal 07 17:00 , Panevėžys
5 turas / Bal 07 19:00 , Vilnius
2018-02-24 | 1 turas | „Arvi“ arena (maniežas) | Teisėjas: Robertas Valikonis | Žiūrovų: 500
Marijampolės „Sūduva“ paneigė ankstesnių sezonų tendencijas ir pirmame namų mače iškovojo pergalę, 1-ajame ture 2:0 (0:0) įveikdama Kauno „Stumbrą“.
 
Šeimininkų starto vienuolikėje pasirodė net 10 praėjusio sezono žaidėjų, vieninteliu Lietuvos čempionato debiutantu, mačą pradėjusiu nuo pat pirmo teisėjo švilpuko, buvo saugas iš Prancūzijos Alassane N'Diaye. Savo ruožtu kauniečių ekipoje tokiu buvo taip pat tik vienas futbolininkas – Kuagica Davidas, kadangi Lukas Čerkauskas į Laikinosios sostinės klubą grįžo po pertraukos.
 
Panašu, kad „Stumbro“ vartininkui Rodrigo Josviaki „Arvi“ arenos maniežas nėra pati maloniausia vieta žaisti. Vartų sargas iš Brazilijos, žaidęs neužtikrintai Supertaurės mače, nepatikimai atrodė ir pirmame kėlinyje, dažnai neapdairiai palikdamas savo poziciją ir vertęs papildomai dirbti savo komandos gynėjus.
 
Sykį vartininkui nesėkmingai išmušus kamuolį, Andro Švrljuga jį buvo benukreipiąs į tuščius vartus, tačiau kamuolio skriejimo trajektorijoje buvęs „Stumbro“ žaidėjas apsigynė ir išgelbėjo komandą nuo pirmo įvarčio. Per pirmas 45 minutes marijampoliečiai turėjo kelias dėkingas progas, tačiau jų įvarčiais nepavertė.
 
Visgi tą pavyko padaryti gana greitai po pertraukos – 57-ąją minutę. Po perdavimo iš krašto pirmą šio sezono Lietuvos čempionato įvartį smūgiu iš kelių metrų pelnė puolėjas Karolis Laukžemis. Kiek vėliau kauniečiai surengė porą aštresnių atakų, bet mačo kontrolę turėję šeimininkai 80-ąją minutę galutinai įtvirtino pergalę.
 
Po keitimo aikštėje pasirodęs čilietis Gersonas Acevedo savo debiutiniame A lygos mače parodė aukštą meistriškumą, gražiu smūgiu pasiųsdamas kamuolį į tolimąjį vartų kampą. Titulą ginantys čempionai užtikrintai baigė susitikimą ir antrą kartą šiemet įveikė „Stumbrą“.
 
„Sūduvos“ treneris Vladimiras Čeburinas: „Sveikiname visus sirgalius ir čempionato dalyvius su pirmenybių startu. Buvo kitokios rungtynės negu Supertaurėje, nes tiek mes išanalizavome „Stumbro“ klaidas, tiek jie mūsų, tad žaidimą konstravome kiek kitaip. Pirmame kėlinyje turėjome progų, bet daug pavojaus jos nesukėlė – varžovai sėkmingai judėjo ir uždengdavo zonas, kurias norėjome išnaudoti. Pirmasis kėlinys – pagal rezultatą, antrame kėlinyje mes pridėjome ir dažniau pereidavome į varžovo aikštės pusę, kėlėme spaudimą.“
 
„Stumbro“ treneris Mariano Barreto: „Sūduva“ turi gerų žaidėjų ir aš nepakeičiau savo nuomonės. Esant rezultatui 0:0, mums nebuvo skirtas baudinys, tad, manau, jog kai kuriems klubams Lietuvoje negali būti skiriami baudiniai. Vėliau buvo dar vienas baudinys, kiekvienas jį aiškiai matė. Kai vyksta tokie dalykai, aš neturiu ką pasakyti apie rungtynes. Su šiais teisėjais mes visais sezonais turime problemų. Niekada nieko nesakėme, bet dabar turiu pasakyti, kad jau gana. Vertinčiau tai, jog Lietuvos futbolo federacija daugiau neskirtų šių teisėjų mūsų mačams.“
Semiras Kerla
38'
Pirmojo kėlinio pabaiga
Karolis Laukžemis
(Ovidijus Verbickas)
57'
Gersonas Acevedo
(Giedrius Matulevičius)
59'
59'
Levanas Mačarašvilis
(Lucasas Villela)
Josipas Tadičius
64'
Julius Kasparavičius
(Josipas Tadičius)
70'
76'
Alseny Bah
(Agostinho Ca)
Gersonas Acevedo
80'
83'
Kgaogelo Sekgota
(Vilius Armanavičius)
85'
Jardelis Nazare
Rigino Cicilia
(Karolis Laukžemis)
86'
Rungtynių pabaiga