2018-04-22 | 9 turas | LFF stadionas | Teisėjas: Robertas Šmitas | Žiūrovai: 650

Praėjusio sezono vicečempionas Vilniaus „Žalgiris“ ketvirtą sykį iš eilės nesugebėjo palaužti Kauno „Stumbro“. Antroji šiemet kauniečių bei vilniečių akistata, vykusi 9-ajame Lietuvos futbolo A lygos ture, baigėsi lygiosiomis 1:1 (0:1).

LFF stadione žaidę vilniečiai jau 2-ąją minutę galėjo išsiveržti į priekį. Po tolimo ir gynybą perskrodusio Jeremy Manzorro perdavimo Liviu Antalis atsidūrė dėkingoje situacijoje, tačiau rumunui smūgis nepavyko – kamuolį antruoju bandymu sugavo vartininkas Rodrigo Josviaki.

„Stumbras“ susitikimo pradžioje taip pat surengė porą išpuolių ir kėlė porą kampinių. 19-ąją minutę po Dominyko Galkevičiaus aukšto perdavimo galva pavojingai šalia vartų smūgiavo Marcosas Junioras, gana retai šį sezoną žaidžiantis starto sudėtyje.

Kėlinio viduryje žaidimo tempas sulėtėjo, kamuolį kur kas ilgiau kontroliavo šeimininkai, bet būtent jiems 30-ąją minutę teko nuleisti galvas. Šalia baudos aikštelės kamuolys atšoko saugui Fabio Lopesui, kuris klaidinančiais veiksmais išmaudė kelis „Žalgirio“ gynėjus ir, įsiveržęs į baudos aikštelę, tiksliai smūgiavo į tolimąjį vartų kampą. Tai buvo antrasis legionieriaus iš Portugalijos įvartis šį sezoną.

Žalgiriečiai po patirto nokdauno gana ilgą laiką nesukūrė itin pavojingų epizodų, tačiau po pertraukos šeimininkų spaudimas tapo kur kas didesnis, o išpuoliai – aštresni.

Vis dėlto 61-ąją minutę „Stumbras“ turėjo dėkingą galimybę pelnyti antrą įvartį. Šį kartą po keitimo aikštėje pasirodęs kauniečių atakų lyderis Nasro Boucharebas stipriai smūgiavo į artimąjį vartų kampą, tačiau komandą išgelbėjo Džiugas Bartkus. Perdavimą puolėjui atliko pirmojo įvarčio autorius F. Lopesas.

Nors kauniečiai buvo prispausti savo aikštės pusėje, tačiau gintis jiems sekėsi gana sėkmingai. Visgi 74-ąją minutę „Žalgiris“ pasinaudojo pora kauniečių pralaimėtų dvikovų ir išlygino rezultatą.

Tomašas Šimkovičius dešiniajame krašte apibėgo Vilių Armanavičių ir atliko perdavimą į baudos aikštelę. Ten į kamuolį nepataikė Lukas Čerkauskas, tad Louisas Ogana jį stipriu smūgiu pasiuntė į vartus. Legionieriui iš Nigerijos tai buvo pirmasis įvartis A lygoje, o T. Šimkovičiui – šeštasis rezultatyvus perdavimas.

Šiame mače netrūko emocijų, žaidėjams dažnai buvo suteikiama pagalba, tad buvo pridėtos net šešios minutės. „Žalgiris“ spaudė oponentus, bet pergalingo įvarčio neįmušė. Jei Marijampolės „Sūduva“ 9-ojo turo mače įveiks „Palangą“, skirtumas tarp čempiono bei vicečempiono išaugs iki 9 taškų.