2018-06-27 | 18 turas | Marijampolės futbolo arenos stadionas | Teisėjas: Donatas Rumšas | Žiūrovai: 2400

Trečiadienį centrinėse 18-ojo turo A lygos rungtynėse Marijampolėje susitiko čempionės titulą ginanti „Sūduva“ ir naujojo trenerio Valdo Urbono vedinas Vilniaus „Žalgiris“. Mačas baigėsi daugiau nei pusvalandį mažumoje žaidusių vilniečių pergale rezultatu 1:0 (0:0).

Favoritų akistata prasidėjo kovingu, bet atsargiu žaidimu. Abi komandos vengė atsiverti ir apnuoginti savo užnugarį. „Sūduvos“ atakose aktyvumu išsiskyrė čilietis Gersonas Acevedo, vis tik jo klaidos aikštės viduryje leido žalgiriečiams suregzti porą pavojingesnių kontratakų.

21-ąją minutę „Sūduvos“ vartininkas Ivanas Kardumas nesusikalbėjo su savo komandos gynėjais, tačiau pavojų užgesino ir šeimininkus nuo problemų išgelbėjo Vaidas Slavickas.

Pirmame kėlinyje tarp abiejų komandų narių netrūko kietų mikrodvikovų, po kurių futbolininkams prireikdavo medikų pagalbos.

Sužaidus pusę valandos, baudos smūgį pabandė realizuoti G. Acevedo, bet „Žalgirio“ vartininkas Džiugas Bartkus buvo savo vietoje. Po kelių minučių Rigino Cicilia efektingai krisdamas smūgiavo virš vartų.

Kėlinio pabaigoje abi komandos apsikeitė aštriais išpuoliais. Iš pradžių sūduvietis Semiras Kerla pataikė į skersinį, o pakartotiniu smūgiu Karolis Laukžemis spyrė virš vartų. „Žalgiris“ į tai atsakė grėsmingu Liviu Antalio smūgiu, kurį atrėmė I. Kardumas.

Antrą kėlinį komandos pradėjo ramesniu ir atsargesniu žaidimu, galimybių grasinti varžovų vartams dažniausiai ieškodamos po standartinių situacijų. 60-ąją minutę grėsmingą K. Laukžemio bandymą pasižymėti galva šuolyje sugavo Dž. Bartkus.

Netrukus „Žalgiris“ liko kovoti mažumoje, kai už smūgį V. Slavickui iš aikštės buvo pašalintas puolėjas Tomašas Malecas.

„Sūduva“ po legionieriaus iš Slovakijos pašalinimo netrukus perėmė iniciatyvą, tačiau aukšti perdavimai į „Žalgirio“ baudos aikštelę daug naudos neduodavo, o viena svečių kontrataka tapo lemtinga.

78-ąją minutę po Louiso Oganos perdavimo L. Antalis baudos aikštelėje techniškai pasitaisė kamuolį ir puikiu smūgiu į tolimąjį vartų kampą nuginklavo I. Kardumą. Tai buvo dešimtasis rezultatyviausio čempionato futbolininko įvartis šiame sezone.

Žalgiriečiai atsilaikė ir deficitą nuo pirmą kartą šiemet pralaimėjusių čempionų sumažino iki 5 taškų. Vis dėlto „Sūduva“ dar turi vienerias rungtynes atsargoje.