9 turas / Bal 20 , Kaunas
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 19:00 , Kaunas
2018-04-05 | 6 turas | Klaipėdos dirbtinės dangos st. | Teisėjas: Robertas Šmitas | Žiūrovai: 150

35-erių metų saugas Gvidas Juška sugrįžo į Lietuvos čempionato kovas ir 6-ajame ture padėjo atstovaujamai „Palangos“ komandai iškovoti istorinę pergalę A lygoje.

Klaipėdoje rungtyniavę palangiškiai rezultatu 1:0 (0:0) įveikė nukraujavusį „Kauno Žalgirį“ ir šoktelėjo turnyro lentelėje į viršų.

Pirmasis kėlinys buvo gana nykus: žalgiriečiai pavojingai varžovams nepagrasino, savo ruožtu, šeimininkai turėjo dvi geras progas pasižymėti.

Jau pirmos atakos metu po traumos atsigavusio puolėjo Donato Koniko tolimą smūgį atrėmė Martynas Matuzas, kiek vėliau legionierius iš Moldovos Valentinas Furdui puikioje situacijoje prastai sustabdė kamuolį ir nesugebėjo jo nukreipti į vartus.

Po pertraukos aikštėje išsisklaidė itin tirštas rūkas, komandos pradėjo rinktis geltonas korteles, o „Kauno Žalgiris“ pavojingiau atakuoti.

Antro kėlinio pradžioje palangiškiams nusišypsojo sėkmė. Vartininkas Antonas Cvetkovas nesėkmingai atmušė kamuolį, kuris atšoko tiesiai po gynėjo Gabrieliaus Zagursko kojomis. Kairiakojis futbolininkas atliko stiprų smūgį pažeme, bet „Palangą“ išgelbėjo idealią poziciją tuščiuose vartuose užsiėmęs Waly Dioufas.

70-ąją minutę „Palangos“ atakas kiek pagyvino po keitimo aikštėje pasirodęs debiutantas Benny Younaevas, kuris po 5 minučių prisidėjo prie pirmojo įvarčio. Puolėjo smūgis buvo blokuotas, tačiau laiku į baudos aikštelę įkirtęs G. Juška vienu lietimu nukreipė kamuolį į vartus.

Per likusį laiką šeimininkai skyrė didelį dėmesį savo vartų saugumui, o strategas Valdas Trakys vis kartojo žaidėjams grįžti atgal. Vis dėlto paskutinės atakos metu svečiams iki išlyginamojo įvarčio pritrūko itin nedaug.

Standartinės padėties metu kamuolys dėkingai atšoko Aurimui Raginiui, kuris atliko puikų smūgį iš maždaug 16 metrų. „Kauno Žalgirio“ nelaimei, kamuolys atsimušė į virpsto vidinę pusę, tad teisėjas netrukus užfiksavo susitikimo pabaigą.

„Palanga“ pirmą sykį šį sezoną nepraleido įvarčio, iškovojo pirmą pergalę ir pakilo į šeštą turnyro lentelės vietą, savo ruožtu, Mindaugo Čepo kariauna identišku rezultatu pralaimėjo antrą susitikimą iš eilės.