Per rinktinių pertrauką klubai žaidė kontrolinius mačus

Elvio Žaldario nuotr.

Mariaus Stankevičiaus treniruojama Lietuvos vaikinų iki 21 metų rinktinė išmėgino jėgas kontrolinėse rungtynėse Vilniuje.

Kovo 26 dieną LFF stadione surengta rinktinės akistata su „Optibet A lygos“ čempionato dalyve – Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ komanda, pasibaigusi be įvarčių.

Pirmajame kėlinyje vyko apylygis žaidimas, futbolininkams siekiant įgyvendinti trenerių sumanymus. Pirmieji Mato Vareikos ir Renato Banevičiaus bandymai smūgiuoti tikslo nepasiekė.

24 minutę rinktinė susikūrė gerą progą pasižymėti, kai po žaidėjų kombinacijos kairiuoju kraštu Karolis Uzėla smūgiavo šalia vartų. Po dviejų minučių „Hegelmann Litauen“ atsakė savo grėsminga ataka, privertusią paplušėti gynėjus.

Po pertraukos pavojingus smūgius iš distancijos atliko Ricardinho ir Ibrahimas Olaosebikanas. Nuo kėlinio vidurio sekė atkarpa, kuomet lietuvaičiai turėjo žaidybinę iniciatyvą.

Bene geriausią šansą M. Stankevičiaus auklėtiniai susikūrė 70 minutę, kai Benas Anisas meistriškai atliko perdavimą Ignui Venckui ir pastarojo smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į virpstą.

Paskutinę progą įvarčiui jaunimo rinktinė susikūrė per teisėjo pridėtą laiką. Po pakelto kampinio Naurio Petkevičiaus smūgį atrėmė varžovų vartininkas Ignas Plūkas, išlaikydamas lygiąsias.

Kovo 29 dieną rinktinės žaidėjų lauks kontrolinės rungtynės LFF Kauno treniruočių centro stadione prieš Alytaus „Dainavos“ komandą, kurios prasidės 16 valandą. Jas tiesiogiai stebėti galėsite Lietuvos futbolo „YouTube“ kanale.

Preliminari rungtynių statistika:

Lietuva U-21 – „Hegelmann Litauen“ 0:0

Teisėjas – Donatas Rumšas

Įspėti: 28 min. Matas Vareika, 45 min. Karolis Uzėla, 48 min. Edgaras Utkus, 66 min. Benas Šatkus, 84 min. Ignas Venckus (U-21 rinktinė); 86 min. Jonas Supronas („Hegelmann Litauen“)

Sudėtis: Vilius Stebrys, Natanas Žebrauskas, Benas Šatkus, Matas Vareika (58 min. Benas Anisas), Edgaras Utkus (58 min. Nauris Petkevičius), Justinas Marazas (64 min. Ignas Venckus), Karolis Uzėla, Augustinas Klimavičius (64 min. Jonas Bičkus), Renatas Banevičius (64 min. Matas Ramanauskas), Valdas Paulauskas (58 min. Rokas Rasimavičius), Dovydas Jansonas.

Atsargoje: Arijus Bražinskas, Džiugas Raudonius, Vilius Armalas, Ugnius Lekečinskas, Deimantas Kontenis.

Šią dvikovą mėlynai balti pradėjo tokia startine sudėtimi: Ignas Plūkas (pakeitė prieš rungtynes traumą patyrusį Mihą Tetičkovičių), Lukas Čerkauskas, Klaudijus Upstas, Mantas Fridrikas, Matas Dedura, Yukiyoshi Karashima, Levanas Mačarašvilis, Aurimas Raginis, Rimvydas Lipnevičius, Ricardinho ir Rokas Krušnauskas.

***

Rinktinių pertraukos metu Vilniaus „Riterių“ ir „Panevėžio“ klubai Aukštaitijos sostinėje sužaidė kontrolines rungtynes. Pergalę rezultatu 1:0 iškovojo panevėžiečiai. Vienintelį įvartį, pasinaudojęs svečių komandos gynėjų klaida, 76 minutę įmušė Elivelto.

Lyginant su rungtynėmis prieš „Kauno Žalgirį“, „Riterių“ treneriai atliko net penkis keitimus. Šansas nuo pirmųjų minučių buvo suteiktas Lukui Paukštei, Rokui Masenzovui, Arthurui Ymelei, Valentinui Jeriomenkai ir Mindaugui Grigaravičiui. Kartu su jais dvikovą pradėjo ir nuolatiniai starto sudėties žaidėjai: Olaide Badmusas, Aleksandras Levšinas, Marko Pavlovskis, Lukas Kochanauskas bei Gytis Paulauskas.

Dvikova prasidėjo apylygiai. Žaidimą aikštės viduryje keitė epizodai prie abejų vartų. „Riterių“ gretose dar iki pertraukos du puikius šansus turėjo L. Kochanauskas, savo ruožtu, panevėžiečiai po vieno iš išpuolių sukirto kamuolį į virpstą.

Antrasis kėlinys nuo pirmojo skyrėsi kardinaliai. Visų pirma, dėl pasikeitusių žaidėjų aikštėje. „Riterių“ šios dvikovos antrieji numeriai neprilygo „Panevėžio“ pagrindiniams žaidėjams.

Nepaisant didelės žaidybinės persvaros, „Panevėžio“ ekipa ilgą laiką jos paversti įvarčiu nesugebėjo. Deja, sužaidus pusvalandį po pertraukos, į greitesnį aikštės šeimininkų išpuolį „Riterių“ gynėjai nesureagavo ir Elivelto būdamas visiškai vienas prieš L. Paukštę iš keliolikos metrų pasiuntė kamuolį į apatinį vartų kampą.

Į „Optibet A lygą“ „Riteriai“ sugrįš balandžio 2 dieną, kai namuose priims Alytaus „Dainavos“ futbolininkus.

***

Šeštadienį Telšiuose Gargždų „Banga“ draugiškose rungtynėse 4:1 įveikė vietos „Džiugą“.

Jau dvikovos pradžioje „Banga“ turėjo puikią galimybę, tačiau Karolis Urbaitis po perdavimo iš krašto iš kelių metrų smūgiavo virš vartų.

11 minutę varžovai baudos aikštelėje pargriovė Shogo Yoshikawa, o skirtą baudinį realizavo K. Urbaitis. 18 minutę pastarasis saugas varžovų baudos aikštelėje surado Robertą Vėževičių, kuris padvigubino skirtumą.

30 minutę „Banga“ perėmė kamuolį varžovų aikštės pusėje ir po R. Vėževičiaus perdavimo K. Urbaitis pasiuntė kamuolį į tuščius vartus. 38 minutę kontratakoje K. Urbaitis pasiuntė kamuolį R. Vėževičiui, kuris įveikė gynėją ir vartininką bei padidino gargždiškių persvarą iki 4:0.

Antrojo kėlinio pradžioje K. Urbaitis galėjo dar padidinti persvarą, tačiau po jo smūgio galva kamuolys atsimušė į skersinį. Dar po kelių minučių puikios galimybės neišnaudojo Norito Hashiguchi.

60 minutę sėkmė nusišypsojo ir aikštės šeimininkams. Kornelijus Smilingis pirmąjį „Džiugo“ bandymą atrėmė, tačiau telšiškiai pirmieji suskubo prie kamuolio ir sušvelnino skirtumą. 68 minutę po K. Urbaičio perdavimo progos neišnaudojo Simonas Urbys.

Baigiantis dvikovos laikui komandos dar apsikeitė pavojingais epizodais, tačiau rezultatas nebepakito.

„Džiugas“ (Telšiai) – „Banga“ (Gargždai) 1:4 (0:4)

Įvarčiai: 60 min. L. Antonio („Džiugas“), 11 min. (iš 11 m) ir 30 min. K. Urbaitis, 18 min. ir 38 min. R. Vėževičius („Banga“).

„Bangos“ sudėtis: K. Smilingis, E. Stočkūnas, A. Aksionovas (46 min. E. Bračkus), D. Padaigis, J. Pavlykas, Sh. Yoshikawa (46 min. N. Hashiguchi), D. Norvilas, S. Rakauskas (75 min. A. Šveistrys), K. Urbaitis (80 min. žaidėjas peržiūroje), S. Urbys (75 min. E. Jurjonas), R. Vėževičius (46 min. E. Mukanya).

***

Mariaus Stankevičiaus treniruojama Lietuvos vaikinų iki 21 metų rinktinė sėkmingai metė iššūkį „Optibet A lygoje“ žaidžiančiai Alytaus DFK „Dainavai“, kurią įveikė rezultatu 2:0.

Abu dvikovos įvarčiai pelnyti pirmajame kėlinyje. Tiesa, pačioje rungtynių pradžioje dvi geras progas susikūrė Alytaus komanda, bet jų neišnaudojo Deivydas Matulevičius ir Jevgenijus Terzis.

Lietuviai įsiveržė į priekį 17 minutę, kai pavyzdinę ataką dešiniuoju kraštu taikliu smūgiu užbaigė Jonas Bičkus po Roko Rasimavičiaus perdavimo. Po minutės rinktinės vartininkui Gustui Baliutavičiui teko atremti Oskaro Lukošiūno galva smūgiuotą kamuolį.

Persvarą po gudraus Karolio Uzėlos perdavimo iš dešinio krašto 26 minutę padvigubino Nauris Petkevičius. Vėliau smūgiuoti į varžovų vartus mėgino Ignas Venckus, Jonas Bičkus ir Karolis Uzėla.

Antrajame kėlinyje treneris M. Stankevičius ženkliai pakeitė komandos sudėtį. Žaidybinė iniciatyva priklausė lietuvaičiams, o dėkingas progas įvarčiams pelnyti turėjo Justinas Marazas ir Edgaras Utkus.

Lietuva U-21 – DFK „Dainava“ 2:0 (2:0)

LFF Kauno treniruočių centro stadionas, teisėjas – Robertas Šmitas

Įvarčiai: 17 min. Jonas Bičkus, 26 min. Nauris Petkevičius (U-21 rinktinė)

Įspėti: 14 min. Dovydas Jansonas, 50 min. Vilius Armalas (U-21 rinktinė), 36 min. Saidas Hamuličius, 41 min. Jevgenijus Terzis, 50 min. Cyrille'as Tchayi Tchamba („Dainava“)

Lietuvos vaikinų U-21 rinktinės startinė sudėtis: Gustas Baliutavičius, Rokas Rasimavičius, Benas Šatkus, Vilius Armalas, Nauris Petkevičius, Ignas Venckus, Karolis Uzėla, Matas Ramanauskas, Benas Anisas, Jonas Bičkus, Dovydas Jansonas.