Netikėtai į ugnį mestas vartininkas – geriausias lapkritį

Justo Kasparavičiaus nuotr.

Gargždų „Banga“ puikiai finišavo ir išliko „Optibet A lygoje“ – vienas to kalvių buvo į ugnį netikėtai mestas vartininkas Kornelijus Smilingis.

Su nelengva našta sėkmingai susitvarkęs vartų sargas sulaukė itin didelio sirgalių palaikymo tv3.lt portale surengtoje apklausoje, o susumavus jos balsus bei ekspertų ir žurnalistų įvertinimus tapo geriausiu lapkričio mėnesio žaidėju.

Spalio 29 dienos mače su Vilniaus „Riteriais“, pirmame kėlinyje patyrus traumą Ignui Driomovui, po pertraukos K. Smilingis sulaukė ilgai laukto debiuto ir poroje situacijų puikiai išgelbėjo komandą. Lapkritį per paskutinius tris mačus „Bangos“ vartininkas praleido tik 2 įvarčius.

36-ojo turo susitikime su „Kauno Žalgiriu“, 76-ąją minutę esant rezultatui 0:0, vartininkas meistriškai atrėmė Lino Pilibaičio smūgį galva, išlaikydamas „Bangą“ lenktynėse dėl išlikimo.

„Kalbant apie debiutą rungtynėse su „Riteriais“, likus 5–10 minutėms iki kėlinio pabaigos, jau buvo aišku, kad Ignas Driomovas negalės tęsti rungtynių, tad per tą laiką spėjau susidėlioti mintis ir pasiruošti rungtynėms, o per pertrauką liko tik apšilti ir ruoštis debiutui.

Sėkmingos pirmos rungtynės turėjo didelį postūmį ateinančioms, atsirado pasitikėjimo, dingo jaudulys. Komanda bei treneriai prisidėjo daugiausiai, jie atliko nuostabų darbą besiruošiant rungtynėms, todėl buvo didelis stimulas jų nenuvilti. Tokio įvertinimo nesitikėjau, didžiausias ačiū tiems, kas išrinko ir, žinoma, komandai bei treneriams.

Šiuo metu atostogos, bet grįžus reikės kibti į darbus bei ruoštis naujam sezonui. Kontrakto šią akimirką neturiu, todėl kol kas nieko pasakyti negaliu“, – apibendrino 22-ejų vartininkas.

K. Smilingiui prizą įteiks „Optibet A lygos“ partneris „7Pack“. Geriausiųjų rinkimus taip pat globoja „Nike“, „Customprocard“ ir „Vaga“.

Kovo mėnesio geriausiu žaidėju tapo „Kauno Žalgirio“ atstovas L. Pilibaitis, balandį – Marijampolės „Sūduvoje“ 2021-aisiais rungtyniavęs puolėjas Kule Mbombo, gegužę – Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ ekipos atakų lyderis Nauris Petkevičius, birželį ir spalį – Vilniaus „Žalgirio“ saugas Hugo Videmontas, liepą – N. Petkevičiaus komandos draugas Yukiyoshi Karashima, rugpjūtį – „Sūduvos“ legionierius Jordanas N'Kololo ir rugsėjį – kitas sūduvietis Nicolas Gorobsovas.

Lapkritį su „Bangos“ vartininku konkuravo du „Žalgirio“ žaidėjai – H. Videmontas ir Nemanja Ljubisavljevičius, „Kauno Žalgirio“ puolėjas Michaelas Thuique'as bei „Panevėžio“ saugas Tautvydas Eliošius.