19 turas / Spa 20 , Gargždai
19 turas / Spa 20 , Marijampolė
19 turas / Spa 28 , Vilnius
20 turas / Spa 31 , Panevėžys
20 turas / Spa 31 , Kaunas
20 turas / Lap 14 , Vilnius

Marijampolės klubas išlaikė du lietuvius ir pasikvietė M. Benetą

Marijampolės klubas išlaikė du lietuvius ir pasikvietė M. Benetą
fksuduva.lt nuotr.

Marijampolės „Sūduva“ pasirašė kontraktą 2021 metų sezonui su 27-erių krašto gynėju Marku Beneta.

Lietuvoje futbolininkas atstovavo gimtojo uostamiesčio „Klaipėdai“ ir „Atlantui“, Vilniaus „Žalgiriui“ ir „Kauno Žalgiriui“. Iš pastarojo gynėjas išvyko į Estiją, kurioje 2019 metais gynė Narvos „Trans“ garbę ir tapo šalies taurės laimėtoju.

2020-aisiais M. Beneta rungtyniavo Sosnoveco „Zaglębie“ komandoje Lenkijoje.

Į Lietuvos rinktinę „Sūduvos“ naujokas pradėtas kviesti 2016 metais, o 2020-aisiais tapo svarbiu jos žaidėju. Pernai spalio 7-ąją Estijoje M. Beneta sužaidė 22 minutes, spalio 11-ąją Vilniuje su Baltarusija – 26 min., o vėliau ketverias rungtynes (namie su Albanija ir Farerų Salomis bei išvykoje su Baltarusija ir Kazachstanu) žaidė nuo pirmos iki paskutinės minutės.

Universalus gynėjas per nacionalinės komandos rungtynes Estijoje žaidė dešiniojo krašto gynėjo pozicijoje, Kazachstane – vidurio gynėjo, o per likusius mačus – kairiojo gynėjo.

„Džiugina, kad „Sūduva“ išreiškė susidomėjimą ir pasiūlė prisijungti, – po to, kai pasirašė sutartį, sakė M. Beneta. – Iš praeities žinojau, kad viskas šiame klube yra profesionalu, tvarkinga, pats ne kartą esu žaidęs Marijampolėje. Turiu ir „Sūduvoje“ žaidusių draugų, kurie niekada nesiskundė niekuo, tad jokių klausimų nekilo.

Manau, šiemet keisis „Sūduvos“ braižas, bus daugiau futbolo ant žemės, kamuolio kontrolės. Aš tikiuosi būti naudingas ir padėti komandai siekti aukščiausių tikslų.“

„Sūduvoje“ M. Beneta vilkės 29 numeriu pažymėtus marškinėlius.

Be to, „Sūduvos“ auklėtiniai Vaidas Slavickas ir Povilas Leimonas pratęsė sutartis su gimtuoju klubu.

34 m. V. Slavickas ir 33-ejų P. Leimonas „Sūduvos“ pagrindinėje komandoje debiutavo dar 2005 metais.

Per savo karjerą marijampoliečiai tik keletui metų buvo išvykę į kitus klubus. V. Slavickas 2012–2013 m. atstovavo Panevėžio „Ekranui“, o 2014–2015 m. – Piatra Niamco „Ceahlaul“ (Rumunija). Tuo metu P. Leimonas 2013–2016 m. žaidė Lenkijoje – Lodzės „Widzew“, Balstogės „Jagiellonia“ ir Katovicų GKS komandose.

Pasirengimą 2021 m. sezonui „Sūduva“ pradės sausio 18 d. Po savaitės komanda išbandys jėgas tarpusavio rungtynėse, o sausio 31-ąją priims Kauno „Hegelmann Litauen“. Vasario 6 d. šios ekipos susitiks dar kartą.