6 turas / Bal 14 , Klaipėda
6 turas / Bal 14 , Marijampolė
7 turas / Bal 19 , Panevėžys
7 turas / Bal 19 , Vilnius
7 turas / Bal 20 , Klaipėda
7 turas / Bal 20 , Vilnius
8 turas / Bal 27 13:00 , Panevėžys
8 turas / Bal 27 15:00 , Palanga
8 turas / Bal 27 17:00 , Kaunas
8 turas / Bal 27 20:00 , Vilnius
9 turas / Geg 04 17:00 , Kaunas
9 turas / Geg 05 15:00 , Palanga
9 turas / Geg 05 17:00 , Marijampolė
9 turas / Geg 05 19:00 , Vilnius

M. Tomičius: „Galiu žaisti dar geriau“

M. Tomičius: „Galiu žaisti dar geriau“
Sauliaus Čirbos nuotrauka

Dviem įvarčiais rungtynėse su Klaipėdos „Atlantu“ pasižymėjęs žalgirietis Marko Tomičius iš viso surinko 327 „InStat“ balus ir tapo naudingiausiu susitikimo ir viso A lygos 7-ojo turo žaidėju. 26 metų futbolininkas po mačo sulaukė ir „Žalgirio“ vyriausiojo trenerio Aurelijaus Skarbaliaus įvertinimo, tačiau pats tikino, kad gali žaisti ir geriau.

Praėjusį trečiadienį Klaipėdoje M. Tomičius jau 2 min. laimėjo oro dvikovą ir tiksliu smūgiu galva nuginklavo „Atlanto“ vartininką Pavelą Doroševą. 42 min. „Žalgirio“ legionierius iš Serbijos dar kartą pergudravo savo varžovus ir pelnė antrą įvartį. Antroje rungtynių dalyje M. Tomičius iš aikštės vidurio persikėlė arčiau savų vartų ir gynyboje užėmė kojos skausmus pajutusio bei keitimo paprašiusio Lino Klimavičiaus vietą. Nors baigiantis rungtynėms „Atlanto“ futbolininkai iš paskutiniųjų mėgino pakeisti susitikimo eigą, tačiau pramušti „Žalgirio“ gynybos jiems taip ir nepavyko.

„Tai parodo, kokio aukšto lygio futbolininkas yra Marko Tomičius, – po rungtynių konstatavo A. Skarbalius. – Jis gali žaisti keliose pozicijose, puikiai jaučiasi aikštės viduryje, yra labai pavojingas prie varžovų vartų, tačiau prireikus gali užkamšyti spragas ir mūsų gynyboje. Tai yra labai vertingos ir šiuolaikiniame futbole būtinos savybės.“

Pats M. Tomičius į pagyras ir komplimentus reagavo santūriai.

„Be abejo, malonu, kad įmušiau du įvarčius ir padėjau komandai iškovoti pergalę. Bet tai tikrai nebuvo geriausios rungtynės – tiek man asmeniškai, tiek ir visai komandai. Žinau, kad galiu žaisti ir geriau, tačiau tam reikia laiko. Esu „Žalgiryje“ tik tris mėnesius, vis dar ieškau savęs komandoje, taip pat ir komanda ieško savo veido. Tačiau paskutinės kelios rungtynės, kurias mes laimėjome po permainingos kovos, parodė, kad mūsų komanda turi tvirtą charakterį, net ir sunkiausiomis akimirkomis nepasiduoda ir sutelkusi jėgas gali įveikti bet kurį varžovą“, – teigė M. Tomičius.
 
Visgi, regis, kad iki šių metų tik Serbijoje žaidęs M. Tomičius Lietuvos futbole jaučiasi pakankamai gerai. A lygoje per penkerias sužaistas rungtynes jis pelnė jau 3 įvarčius. Savo ruožtu, Serbijoje, žaisdamas Nišo „Radnički“ ir Belgrado „Čukarički“ komandose jis per 82 rungtynes pasižymėjo 3 kartus.

„Lietuvoje ir Serbijoje propaguojamas skirtingas futbolas. Mano gimtinėje daugiau dėmesio skiriama taktikai, žaidimui gynyboje, o Lietuvoje futbolas grindžiamas fizine jėga, bėgimu, sukuriama daugiau progų ir pelnoma daugiau įvarčių. Be to, Serbijoje mano komandos dažniausiai žaisdavo vienu atraminiu saugu ir juo būdavau aš, tad negalėjau aktyviai dalyvauti puolamuosiuose veiksmuose. „Žalgiris“ žaidžia dviem atraminiais saugais, Slavko Blagojevičius atlieka daug darbo griaudamas varžovų atakas, o aš turiu daugiau laisvės kurti ir atakuoti. Ir man tai tikrai labai patinka. Be abejo, aš galiu žaisti ir gynyboje, bet aikštės viduryje jaučiuosi daug geriau. Kita vertus, esu pasirengęs žaisti ten, kur reikės ir darysiu viską, kad „Žalgiris“ kovotų tik dėl pergalių“, – patikino 26 metų futbolininkas.
 
Po 7 turų 14 taškų surinkęs „Žalgiris“ A lygoje užima antrą vietą. Pirmoje žengia vos 2 taškus per pirmą čempionato ratą praradusi Marijampolės „Sūduva“.

„Akivaizdu, kad kova dėl pirmos vietos vyks tarp mūsų ir „Sūduvos“. Kol kas mūsų žaidimas dar šiek tiek stringa, po geresnių rungtynių pasitaiko blankesnės, todėl mes praradome daugiau taškų nei pagrindiniai mūsų varžovai. Vis dėlto, neabejoju, kad mes žaisime tik geriau ir geriau. Pagrindinis „Žalgirio“ tikslas Lietuvoje – iškovoti čempionų titulą ir mes tikrai esame pajėgūs tai padaryti. „Žalgiris“ yra didžiausias klubas Lietuvoje, turintis puikias pergalių tradicijas ir didingą istoriją. Manau, kad šiais metais mes galime atversti naują tos istorijos puslapį“, – pareiškė M. Tomičius.
 
Artimiausias rungtynes A lygoje „Žalgiris“ žais balandžio 18 d. Šį trečiadienį 20 val. žalgiriečiai svečiuose susitiks su „Kauno Žalgiriu“.