Fantastišką įvartį S. Mikoliūnas skyrė savo žmonai

Elvio Žaldario nuotr.
Sekmadienį Vilniaus „Žalgiris“ LFF stadione kontrolinėse rungtynėse susitiko su Rygos FS komanda iš Latvijos. Po atkaklios ir permainingos kovos pergalę 3:2 iškovojo žalgiriečiai.

Po įvartį nugalėtojams pelnė Marquinhosas, Jeremy Manzorro ir Saulius Mikoliūnas. Svečių gretose dviem tiksliais smūgiais atsižymėjo pernai „Jonavos“ klube žaidęs ukrainietis Maksimas Marusičius.

Tai buvo antras „Žalgirio“ ir RFS komandų susitikimas šį sezoną. Pirmasis įvyko šių metų sausio 27 d. Rygoje. Tada pergalę 2:1 iškovojo Valdo Dambrausko treniruojami Rygos futbolininkai. Šį kartą žalgiriečiams pavyko sugrąžinti garbės skolą Latvijos čempionate pirmaujančiai RFS ekipai.

Šiose rungtynėse „Žalgiriui“ teko verstis be Lietuvos nacionalinėje rinktinėje esančių Džiugo Bartkaus ir Rolando Baravyko. Jų vietas startinėje sudėtyje šį kartą užėmė antras vartininkas Airidas Mickevičius ir komandos naujokas Venelinas Filipovas. Komandai padėti negalėjo ir šeštadienį su Lietuvos U-19 rinktine pasirodymą Baltijos taurės turnyre baigę Karolis Uzėla ir Dominykas Kodzis. Savo ruožtu, RFS gretose trūko bent šešių į Latvijos nacionalinę rinktinę iškviestų futbolininkų.

Rungtynes gerokai aktyviau pradėję žalgiriečiai jau 5 min. išsiveržė į priekį. Donovano Slijngardo prasiveržimą ties baudos aikštelės riba neleistinai nutraukė varžovų ekipos gynėjas, o baudos smūgį atlikęs Marquinhosas elegantišku smūgiu pasiuntė kamuolį į viršutinį RFS vartų kampą.

Žalgiriečiai tęsė savo antpuolius ir netrukus po kampinio galėjo pasižymėti Marko Tomičius, bet jo smūgiuotą kamuolį svečių vartininkas Dmitrijus Grigorjevas nukreipė į kampinį. Vis dėlto, 25 min. rygiečiai dar kartą pažeidė taisykles prie savo baudos aikštelės. Šį kartą J. Manzorro ėmėsi iniciatyvos ir tiksliu smūgiu pelnė antrą įvartį.

Tačiau po minutės įvarčiu džiaugėsi svečiai iš Rygos. A. Mickevičius savo baudos aikštelėje pažeidė taisykles, o M. Marusičius užtikrintai realizavo 11 metrų baudos smūgį. Pirmame kėlinyje abi komandos apsikeitė pavojingais išpuoliais, bet rezultatas liko nepakitęs.

Antro kėlinio pradžioje „Žalgirio“ vyriausias treneris Aurelijus Skarbalius atliko iš karto penkis keitimus. Į aikštę žengė rungtynes ant atsarginių suolelio pradėję S. Mikoliūnas, Danielis Romanovskis, Serge‘as Nyuiadzis, Liviu Antalis ir Tomašas Šimkovičius. Jie pakeitė D. Slijngardą, Slavko Blagojevičių, Marquinhosą, Louisą Oganą ir Tomašą Malecą. Tiesa, D. Slijngardas ir L. Ogana antro kėlinio viduryje grįžo į aikštę, pakeisdami Liną Klimavičių ir J. Manzorro.

Po pertraukos aikštėje vyko permainingas žaidimas, abi komandos keitėsi atakomis ir grasino varžovų vartams. 81 min. po greitos kontratakos savo šansu pasinaudojęs RFS puolėjas M. Marusičius išlygino rezultatą. Atrodė, kad aktyviau dvikovos pabaigoje žaidę svečiai yra nusiteikę pakovoti dėl pergalės, tačiau 89 min. fantastišku tolimu smūgiu kamuolį į viršutinį vartų kampą pasiuntęs S. Mikoliūnas nulėmė pergalę „Žalgiriui“.

„Turėjau šiek tiek erdvės, prisitaikiau ir smūgiavau kaire koja į tolimą vartų kampą. Iš karto po smūgio supratau, kad vartininkas neturi jokių šansų. Tikrai labai gražus įvartis, gal net vienas gražiausių per mano karjerą“, – po rungtynių konstatavo šį įvartį savo žmonai Robertai, birželio 11 dieną švenčiančiai gimtadienį, paskyręs S. Mikoliūnas.

Jo teigimu, „Žalgiris“ nusipelnė pergalės.

„Pirmame kėlinyje bent 25–30 minučių kontroliavome žaidimą, įmušėme du labai gražus, identiškus baudinius. Varžovai faktiškai neturėjo ne tik progų, bet ir kamuolio. Bet po praleisto įvarčio žaidimas kiek išsiderino, o antrame kėlinyje vyko gan lygi kova. Baigiantis rungtynėms praleidome apmaudų įvartį, tačiau žaidėme iki galo ir pasiekėme pergalę. Manau, kad tai buvo labai geras testas mums prieš sugrįžimą į A lygos kovas. Varžovai paliko gerą įspūdį, matosi, kad V.Dambrauskas su jais gerai padirbėjo, įskiepijo savo braižą. Ne veltui jie pirmauja Latvijos čempionate. O tai mūsų pergalę padarė tik dar saldesne“, – teigė S. Mikoliūnas.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais birželio 16 d., LFF stadione su Kauno „Stumbru“. Tai bus A lygos 16 turo dvikova. Ji prasidės 13 valandą.

Rungtynių statistika:

Vilniaus „Žalgiris“ – RFS 3:2 (2:1)

Įvarčiai: 5 min. Marquinhosas, 25 min. Jeremy Manzorro, 89 min. Saulius Mikoliūnas; 27 (11 metrų baudiniu) ir 81 min.. Maksimas Marusičius.

„Žalgiris“: A. Mickevičius, D. Slijngardas (46 min. S. Mikoliūnas), L. Klimavičius (64 min. D. Slijngardas), M. Mbodjis, V. Filipovas, S. Blagojevičius (46 min. D. Romanovskis), M. Tomičius, J. Manzorro (64 min. L. Ogana), Marquinhosas (46 min. S. Nyuiadzis), L. Ogana (46 min. L. Antalis), T. Malecas (46 min. T. Šimkovičius).

Atsargoje: D. Komža, E. Romanovas.