Čempionai tapo padėties šeimininkais (savaitės rungtynių apžvalga)

Vytauto Kuralavičiaus nuotr.

Lietuvos futbolo A lygoje praėjusią savaitę Marijampolės „Sūduva“ surengė du pergalingus vizitus į sostinę ir iškovojo abi itin svarbias pergales.

Scenarijai. Marijampoliečiai sužaidė dvejas rungtynes Vilniuje, kuriose įvykių tėkmė buvo skirtinga. Akistatoje su „Riteriais“ čempionai pirmieji praleido įvartį, tačiau antrame kėlinyje atsakė dviem tiksliais smūgiais ir nugalėjo 2:1, o sekmadienį pasižymėjo jau 2-ąją minutę ir išlaikė turėtą pranašumą, kurį paskutinę mačo minutę ir įtvirtino – „Žalgiris“ buvo įveiktas rezultatu 3:1.

Septyni. Būtent tokia taškų praraja skiria dvi čempionato lyderes. Po pergalės Vilniuje „Sūduva“ kontroliuoja situaciją: „Žalgiris“ ne tik turi laimėti abejas tarpusavio rungtynes Marijampolėje, bet ir tikėtis sūduviečių kluptelėjimo bent viename mače, žinoma, patys vicečempionai barstyti taškų jau nebeturės teisės.

Keitimas. „Sūduvos“ futbolininkas Eligijus Jankauskas yra vienintelis, pasižymėjęs per abejas rungtynes Vilniuje. Abu sykius po keitimo į kovą mestas šiaulietis gautas minutes išnaudojo idealiai: E. Jankauskas pelnė pergalingą įvartį akistatoje su „Riteriais“ bei įtvirtino pergalę mače su „Žalgiriu“. Vos per 1012 minučių „Sūduvos“ atstovas įmušė 7 įvarčius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Nutrūko. Rezultatyviausias čempionato žaidėjas Tomislavas Kišas, savo sąskaitoje turintis 22 įvarčius, nepasiuntė sekmadienį kamuolio į varžovų vartus. Tokiu būdu nutrūko net šešerių rezultatyvių kroato rungtynių serija, kuri prasidėjo dar rugpjūčio 11-ąją dieną. Be to, tai buvo pirmasis stratego Joao Luiso Martinso pralaimėjimas A lygoje stovint prie „Žalgirio“ vairo.

Užsitikrino. Iki ketvirtojo rato pabaigos yra aiškus keturių pirmojo šešeto komandų išsidėstymas. 5-ąją poziciją užsitikrino „Panevėžys“, kuris namuose po permainingos kovos sužaidė lygiosiomis 1:1 su 5 taškais atsiliekančiu Klaipėdos „Atlantu“. Nuo ketvirtoje vietoje žengiančio „Kauno Žalgirio“ čempionato debiutantus skiria 10 taškų praraja ir ją likviduoti per likusius 6 mačus bus praktiškai neįmanoma.

Palyginimas. Po lygiųjų Panevėžyje „Atlanto“ strategas Viktoras Dobrecovas negailėjo pagyrų dar vieną solidų mačą sužaidusiam futbolininkui iš Nigerijos Akinjidei Idowu: „Ne be reikalo komandoje Idowu vadiname Essienu. Atraminėje zonoje jis palieka labai daug energijos ir laimi labai daug dvikovų. Tai mums labai padeda“.

Emocijos. Akistatoje tarp „Riterių“ ir „Kauno Žalgirio“ netrūko aistrų ir susistumdymų – šiame mače buvo parodytos net trys raudonos kortelės. Kauniečiai 2019 metų A lygoje kol kas užsidirbo 77 geltonas ir 4 raudonas korteles, o antras dažniausiai teisėjų įspėjamas klubas yra „Panevėžys“ – 49 geltonos ir 3 raudonos kortelės.

Klaustukas. „Riteriams“ ir „Kauno Žalgiriui“ sužaidus lygiosiomis 0:0, liko neaišku, kuris klubas po keturių ratų liks trečias. „Riteriai“ su 43 taškais 2 taškais lenkia ekipą iš Kauno, kuri 28-ajame ture iškovos techninę pergalę prieš Kauno „Stumbrą“.

Sostinės klubui paskutiniame ketvirtojo rato mače namuose teks susigrumti su „Panevėžiu“. Vilniečiams būtina tik pergalė – priešingu atveju, jie liks ketvirti. Lygiosios sostinės vienuolikei netinka, nes per ketverias tarpusavio rungtynes kauniečiai iškovojo dvi pergales, kartą sužaidė lygiosiomis bei sykį pralaimėjo.