8 turas / Bal 20 , Raudondvaris
9 turas / Bal 25 , Vilnius
9 turas / Bal 26 , Klaipėda
9 turas / Bal 26 , Alytus
9 turas / Bal 27 , Kaunas
9 turas / Bal 27 , Marijampolė
Tiesiogiai 10 turas / Geg 02 19:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 10 turas / Geg 03 17:00 , Gargždai
Tiesiogiai 10 turas / Geg 03 18:30 , Telšiai
Tiesiogiai 10 turas / Geg 04 16:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 10 turas / Geg 04 18:25 , Kaunas
Tiesiogiai 11 turas / Geg 09 19:30 , Vilnius
Tiesiogiai 11 turas / Geg 09 20:00 , Telšiai
Tiesiogiai 11 turas / Geg 10 16:00 , Panevėžys

„Žalgiris“ su trimis legionieriais pasuko skirtingais keliais

„Žalgiris“ su trimis legionieriais pasuko skirtingais keliais
Elvio Žaldario nuotr.

Vartininkas iš Serbijos Dušanas Markovičius Vilniaus „Žalgirio“ komandai kitą sezoną nebeatstovaus – su futbolininku išsiskirta abipusiu susitarimu.

26 metų serbas Vilniaus komandą papildė prieš pat čempionato pradžią.

2024 metų sezone jis tapo Lietuvos čempionu, tačiau turėjo tenkintis atsarginio vartininko vaidmeniu – nuo pat pirmųjų rungtynių „Žalgirio“ pagrindinio vartų sargo poziciją užėmė ir neužleido vengras Arpadas Tordai'us.

D. Markovičius buvo registruotas visoms 42-ejoms sezono komandos rungtynėms ir sužaidė 2 kartus sezono pabaigoje.

***

Lietuvos čempionu tapusio gynėjo iš Ukrainos Myroslavo Mazuro ir Vilniaus „Žalgirio“ keliai išsiskyrė – sutarta dėl sutarties nutraukimo abipusiu susitarimu.

26 metų gynėjas į Vilnių atvyko sausio mėnesį.

2024 metų sezone M. Mazuras „Žalgirio“ pagrindinės komandos gretose sužaidė 23 rungtynes – 21 čempionate ir 2 UEFA Konferencijų lygoje.

„Nėra lengva atsisveikinti, bet atėjo laikas keliauti kitur. Noriu padėkoti visiems už tai, jog ši kelionė buvo tokia ypatinga. Komandoje buvome daugiau nei tik komandos draugai – buvome šeima. Iš kiekvieno daug išmokau, visuomet prisiminsiu mūsų epizodus aikštėje ir šalia jos. Aistruolių parama man daug reiškė, jų skanduotės aistra ir atsidavimas davė man jėgų kiekvienose rungtynėse. Ačiū už tikėjimą. Linkiu visiems visko ko geriausio ir sėkmės“, – atsisveikindamas rašė futbolininkas.

***

Vieną sezoną Vilniuje praleidęs legionierius iš Nyderlandų Leandro Fernandešas kitąmet į „Žalgirį“ nebegrįš – sutartis su žaidėju nutraukta šalių sutarimu.

24 metų saugas „Žalgirio“ gretas papildė vasario pabaigoje, prieš pat šalies čempionato startą.

Komandos gretose jis sužaidė 11 rungtynių – 10 čempionate, 1 taurės turnyre – pasižymėjo 1 įvarčiu ir tapo Lietuvos čempionu.

Nuo liepos iki lapkričio futbolininką iš rikiuotės buvo išvedusi treniruotėje patirta trauma. Į aikštę jis sugrįžo paskutinėse „Žalgirio“ sezono rungtynėse.

Tarpsezonyje su Lietuvos čempionais taip pat jau atsisveikino vartininkas D. Markovičius, gynėjas M. Mazuras ir saugas Y. Karashima.