10 turas / Spa 22 , Panevėžys
34 turas / Spa 25 , Raudondvaris
34 turas / Spa 26 , Širvintos
34 turas / Spa 27 , Kaunas
34 turas / Spa 27 , Marijampolė
34 turas / Spa 27 , Panevėžys
Tiesiogiai 35 turas / Lap 02 13:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 35 turas / Lap 02 15:00 , Raudondvaris
Tiesiogiai 35 turas / Lap 02 17:00 , Gargždai
Tiesiogiai 26 turas / Lap 03 15:00 , Kaunas
Tiesiogiai 35 turas / Lap 03 18:15 , Vilnius
Tiesiogiai 24 turas / Lap 06 18:00 , Raudondvaris
Tiesiogiai 23 turas / Lap 06 19:00 , Vilnius
Tiesiogiai 27 turas / Lap 09 16:25 , Kaunas

Žalgiriečiai tapo gyvomis knygomis

Žalgiriečiai tapo gyvomis knygomis
foto: Saulius Čirba/zalgiris-vilnius.lt

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai dalyvavo tarptautinio tinklo FARE (Football Against Racism in Europe) projekte „Futbolo biblioteka“, kurio metu buvo laužomi nusistovėje stereotipai. FARE surengtame 2 savaičių projekte dalyvavo garsūs Europos futbolo klubai, projekto veidais sutiko būti Didier Drogba, Yaya Toure, Andrea Pirlo, Andre Schurrle ir kiti garsūs žaidėjai.

Vilniuje renginys vyko viename iš knygynų.

„Šių renginių metu tarp tikrų knygų lankytojai gali pavartyti kitokias knygas - gyvas“, - pasakojo projekto Lietuvoje koordinatorė Gintarė Laurinavičiūtė.

Tokiomis gyvomis knygomis keletui valandų sutiko tapti ir trys „Žalgirio“ legionieriai - prancūzas Serge'as Nyuiadzi, bosnis Semiras Kerla ir kiprietis Kristis Andreou. Kartu su jais knygyno lankytojai galėjo pavartyti ir kitas „knygas“ - išgirsti neįgalios merginos, Lietuvoje sudėtingo charakterio vaikus treniruojančio prancūzo, buvusio kalinio istorijas.

Renginio idėją iš pradžių skeptiškai vertinęs S. Kerla po jo visiškai pakeitė nuomonę ir jau pats svarstė, kad toks projektas būtų naudingas jo gimtosios Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve.

Pabendravę su iki tol niekada nematytais žmonėmis futbolininkai vieningai teigė, kad tokie renginiai yra reikalingi ir naudingi.

„Tai yra geras būdas kovoti su rasizmu ir kitais stereotipais. Žmonėms įdomu pabendrauti su sportininkais, pažvegti į mūsų gyvenimą ir asmenybes iš arčiau. Mums tai taip pat yra gera galimybė parodyti save iš kitos pusės, ne vien bėgiojančius aikštėje paskui kamuolį“, - teigė S. Nyuiadzi.

Viena projekto dalyvių Monika Stankevičiūtė, pabendravusi su prancūzu, prižadėjo apsilankyti artimiausiose „Žalgirio“ rungtynėse, nors anksčiau apie tai neturėjo minčių.

„Iš tikrųjų tai Serge'as sugriovė vieną iš mano turėtų stereotipų. Jis, priešingai nei tikėjomės, sakė, kad Lietuvoje gyventi jam labai patinka ir dėl odos spalvos jis čia nepatiria jokių sunkumų“, - sakė projekto dalyvė.