18 turas / Bir 29 , Panevėžys
18 turas / Bir 30 , Raudondvaris
18 turas / Bir 30 , Gargždai
19 turas / Lie 04 , Vilnius
19 turas / Lie 05 , Raudondvaris
19 turas / Lie 05 , Vilnius
Tiesiogiai 19 turas / Lie 06 16:45 , Alytus
Tiesiogiai 19 turas / Lie 07 19:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 20 turas / Lie 11 19:00 , Vilnius
Tiesiogiai 20 turas / Lie 13 18:25 , Telšiai
Tiesiogiai 20 turas / Lie 14 20:00 , Alytus
Tiesiogiai 21 turas / Lie 19 19:00 , Vilnius
Tiesiogiai 21 turas / Lie 20 18:25 , Panevėžys
Tiesiogiai 21 turas / Lie 20 19:30 , Marijampolė

Trys A lygos XVIII turo intrigos (anonsas)

Trys A lygos XVIII turo intrigos (anonsas)

Dėl UEFA Europos lygos varžybų vietoje ketverių XVIII turo rungtynių bus žaidžiamos trejos. „Trakų “ ir „Sūduvos“ akistata nukelta vėlesniam laikotarpiui. Pateikiame tris didžiausias šio turo intrigas.

Pavyks „Kauno Žalgiriui“ antrą sykį iš eilės sustabdyti čempioną?

Iki tol vos du taškus savo taupyklėje turėjęs ir giliai turnyro lentelės dugne įklimpęs „Kauno Žalgiris“ pirmąją vasaros dieną pateikė didžiulę sensaciją, įveikdamas čempioną Vilniaus „Žalgirį“. Šis rezultatas tapo atspirties tašku abejoms ekipoms. Laikinosios sostinės klubas pradėjo savo spurtą be pralaimėjimų, per kurį surinko 10 taškų bei ėmė į nugarą alsuoti tiek Kauno „Stumbrui“, tiek praėjusiame ture nugalėtai „Jonavai“.

Čempionato lyderis „Žalgiris“ savo ruožtu po šio pralaimėjimo susiėmė ir nulipdė tris pergales iš eilės ir, pasinaudojęs konkurentų kovoje dėl titulo kluptelėjimais, savo atotrūkį turnyro lentelėje padidino iki dviženklės persvaros. Po Čempionų lygos atrankos varžybų leidusi pailsėti savo žaidėjams, sostinės ekipa palaužė „Stumbrą“, žaisdama ne stipriausios sudėties, todėl „Žalgirių“ akistatoje bus išrikiuotos smogiamosios pajėgos. Savo ruožtu, per perėjimų langą pasistiprinę kauniečiai turės papildomų argumentų, kurių į Kauną atvykę svečiai dar neturėjo galimybės patikrinti.

Trečiojo rado dvikovai papildomų prieskonių pridės ir vėl apie save priminusi abiejų klubų kova dėl „Žalgirio“ vardo naudojimo. Suprantama, futbolininkai koncentruosis į savo tiesioginį darbą, užkulisines kovas palikdami nuošalyje. Tačiau prieš rungtynes sukuriama jų aura tik padaro dvikovą dar įdomesne.

Įšoks „Utenis“ į pirmąjį ketvertą?

Praėjusiame ture sukūręs A lygos istoriją, kai starto vienuolikėje nežaidė nei vienas lietuvis, sudėtį iš pagrindų perstatęs „Utenis“ siekia sukurti ir klubo istoriją, nusitaikęs į stipriausiųjų ketvertuką. Svečiavęsis jame sezono starte, Aukštaitijos klubas turi puikią progą į jį sugrįžti. Tam tereikia įveikti lentelės kaimyną Klaipėdos „Atlantą“. Nors komandai dar trūksta susižaidimo, pergalė prieš jėgas UEFA Europos lygai pataupyti nusprendusią „Sūduvą“ praėjusiame rate pridės papildomo pasitikėjimo savo jėgomis Davido Campanos auklėtiniams.

Tuo tarpu pergalės skonį jau užmiršęs uostamiesčio klubas į A lygos kovas po vasaros pertraukos grįžo taip pat smarkiai pakeitęs savo veidą. Komandą papildė būrys legionierių, prie komandos vairo sugrįžo Igoris Pankratjevas. Pokyčiai bent jau komandos žaidimą atgaivino, tačiau pasiekti norimo rezultato ir nutraukti nelaimėtų rungtynių serijos „Atlantui“ praėjusiame ture vis dar nepavyko. Nors klaipėdiečiai atrodė geriau už ne stipriausios sudėties prieš laukiančius mūšius Europoje žaidusius „Trakus“, pergalę namo parsivežė riteriai.

„Atlantui“, norint išlaikyti medalių viltis, taškus prieš apatinės turnyro lentelės dalies komandas rinkti yra tiesiog privaloma. Juos rinkti privalės ir komandos vadovų kalbas darbais turėsiantis paversti uteniškių legionas.

Ar perskels „Stumbro“ riešutą „Jonava“?

Šiame sezone „Jonava“ nesugebėjo atimti taškų iš dviejų komandų – „Žalgirio“ ir turnyro lentelės kaimyno „Stumbro“. Jonaviečių laukia antra išvyka iš eilės į S.Dariaus ir S.Girėno stadioną, kuriame praėjusį savaitgalį buvo patirta nesėkmė prieš „Kauno Žalgirį“. Po pastarųjų rungtynių vyr. treneris Donatas Vencevičius neliko patenkintas daug dvikovų pralaimėjusiais savo futbolininkais, o šiame ture kietos kovos bus dar daugiau, nes būtent tokiu futbolų pasižymi „Stumbras“, prieš kelias dienas metęs iššūkį čempionato lyderiams.

Abi komandos tikėsis išlipti iš nesėkmių ruožo ir paaštrinti kovą turnyro lentelės viduryje, kur komandų pozicijos šiuo metu yra tokios, kad drąsiai galima kabintis bent už ketvirtosios vietos. Šiame mače paaiškės, ar „Stumbras“ yra nepatogiausia komanda jonaviečiams. Aikštės šeimininkų pergalės atveju, lygiai pusę savo taškų kraičio laikinosios sostinės komanda bus surinkusi būtent prieš „Jonavą“.

2017 m. A lygos XVIII turas

Liepos 25 d. 18.00 „Kauno Žalgiris“ – „Žalgiris“ (S.Dariaus ir S.Girėno stadionas)
Liepos 26 d. 19.00 „Utenis“ – „Atlantas“ („Utenio“ stadionas)
Liepos 28 d. 18.00 „Stumbras“ – „Jonava“ (S.Dariaus ir S.Girėno stadionas)
„Trakai“ – „Sūduva“ (nukelta vėlesniam laikotarpiui)