20 turas / Lie 11 , Vilnius
20 turas / Lie 13 , Telšiai
20 turas / Lie 14 , Alytus
21 turas / Lie 19 , Vilnius
21 turas / Lie 20 , Panevėžys
21 turas / Lie 20 , Marijampolė
Tiesiogiai 21 turas / Lie 21 19:30 , Kaunas
Tiesiogiai 22 turas / Lie 27 16:45 , Marijampolė
Tiesiogiai 22 turas / Lie 27 19:00 , Vilnius
Tiesiogiai 22 turas / Lie 28 19:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 22 turas / Lie 28 19:30 , Panevėžys
Tiesiogiai 22 turas / Lie 28 20:00 , Raudondvaris
Tiesiogiai 23 turas / Rug 01 19:00 , Vilnius
Tiesiogiai 23 turas / Rug 03 18:25 , Alytus

T. Šimkovičius apie laukiantį iššūkį: „Daugumai tai bus karjeros proga“

T. Šimkovičius apie laukiantį iššūkį: „Daugumai tai bus karjeros proga“
Arūno Kisieliaus nuotr.

Vilniaus „Žalgirio“ kapitonas Tomašas Šimkovičius iš Sauliaus Mikoliūno išgirdo, kad rungtynėse su „FC Vaduz“ ekipa įmuš įvartį. Ir ne bet kokį, o tolimu kairės kojos smūgiu. Būtent taip ir nutiko.

„Džiaugiuosi už kapitoną. Tomašas pademonstravo charakterį ir įmušė gražų įvartį. Beje, aš jam dar prieš rungtynes sakiau, kad šiandien jis įmuš, ir būtent kaire koja, iš baudos aikštelės prieigų“, – po rungtynių pareiškė S.Mikoliūnas.

Jo žodžius patvirtino ir T. Šimkovičius.

„Tikrai negalvojau, kad bus įvartis. Bet, man regis, kad po smūgio kamuolys dar kliudė vieno „Vaduz“ žaidėjo koją ir todėl šiek tiek pakeitė trajektoriją. Iš tiesų, nesvarbu kaip įmušiau, nes svarbiausia yra komanda ir jos sėkmė. Beje, prieš rungtynes Liviu Antalis ir S. Mikoliūnas man sakė, kad aš įmušiu. Ir buvo teisūs. Be to, šiandien ir mano dukros Lauros trečiasis gimtadienis, tad šį įvartį skiriu ir jai. Su gimtadieniu!“, – emocingai kalbėjo įprastai santūrus žalgirietis.

Kiek neįprastoje puolėjo pozicijoje rungtynes pradėjęs T. Šimkovičius pirmame kėlinyje turėjo kelias progas smūgiuoti, bet vieną kartą kamuolys skriejo į vartininką, o kitą – prašvilpė greta virpsto. Vis dėlto, antrame kėlinyje „Žalgiris“ pademonstravo tikrąjį savo veidą, o komandos sėkmės šaukliu tapo T. Šimkovičius.

„Manau, kad buvome gerai pasirengę rungtynėms, mūsų iš vėžių neišmušė ir nelengva kelionė į Vaducą bei kitos aplinkybės. Treneriai šiam mačui parengė naują žaidimo planą, manau, kad mums pavyko jį įgyvendinti ir pasiekti tinkamą rezultatą. Visi aikštėje buvę futbolininkai kovėsi iš visų jėgų, už save ir komandos draugus. Tai taip pat padėjo laimėti“, – tikino 31 metų futbolininkas. 

T. Šimkovičius ir S. Mikoliūnas sutarė, kad rungtynių lūžis įvyko per pertrauką.

„Po pirmo kėlinio mes buvome pikti ant savęs, nes atvažiavome į Vaducą tikrai ne dėl tokio pasirodymo. Kalbėjome, kad nors dabar sunku, bet privalome išlikti komanda, žaisti ramiai ir ieškoti progos įvarčiui. Nes būtent įvartis viską kardinaliai keičia. Smagu, kad savo tikslą mes pasiekėme“, – teigė S. Mikoliūnas.

„Po pirmo kėlinio kalbėjome, kad nereikia nervintis, nes net ir praleidę įvartį mes dar nieko nepraradome. Mums tereikėjo įmušti patiems, o tada jau varžovams reikėtų dviejų įvarčių. Tad po pertraukos išėjome susikaupę, nusiraminę ir pasiruošę kovai. Apskritai, rungtynės buvo sunkios, atidavėme visas jėgas, bet toks ir buvo mūsų tikslas. Ne veltui prieš rungtynes daug kalbėjome apie komandinę dvasią, užsivedimą ir pasiaukojimą. Kad tai nebuvo vien tik žodžiai galėjote matyti aikštėje“, – pareiškė T. Šimkovičius.

Trečiame UEFA Europos lygos atrankos varžybų etape „Žalgiriui“ teks grumtis su „Sevilla“ ekipa. Daugkartiniai Europos lygos nugalėtojai antrame etape bendru rezultatu 7:1 (4:0 ir 3:1) įveikė „Ujpest“ ekipą iš Vengrijos. Tačiau „Žalgirio“ futbolininkai į būsimą akistatą su Ispanijos futbolo grandais žvelgė be baimės.

„Rungtynės su „Sevilla“ bus nepamirštama patirtis, nes daugumai „Žalgirio“ vaikinų tai gali būti vienintelė proga jų karjerose susitikti tokio aukšto lygio varžovus. Manau, kad turime džiaugtis ir vertinti šią galimybę!“, – teigė T. Šimkovičius.
 
„Manau, kad mums tikrai pasisekė, jog turėsime progą aplankyti Seviliją ir išmėginti jėgas su tokiu galingu priešininku. Geresnės galimybės pasitikrinti jėgas su geriausiais planetos futbolininkais gali ir nebūti. Manau, kad ne tik man, bet ir visai komandai šios artimiausios dvejos rungtynės bus neįkainojama patirtis“, – tikino ir S. Mikoliūnas.
 
Pirmosios „Žalgirio“ ir „Sevilla“ rungtynės įvyks rugpjūčio 9 d. Sevilijoje. Atsakomoji dvikova rugjūčio 16 d. vyks Vilniuje.