Tiesiogiai 31 turas / Rug 20 19:00 , Alytus
Tiesiogiai 31 turas / Rug 21 15:00 , Širvintos
Tiesiogiai 31 turas / Rug 22 16:00 , Telšiai
Tiesiogiai 31 turas / Rug 22 17:00 , Raudondvaris
Tiesiogiai 31 turas / Rug 22 18:25 , Vilnius
Tiesiogiai 25 turas / Rug 26 18:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 24 turas / Rug 27 19:00 , Vilnius
Tiesiogiai 27 turas / Spa 01 18:00 , Panevėžys

Sunki „Atlanto“ pergalė Dzūkijoje (komentarai)

Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkai išplėšė tris taškus Alytuje. Nors iki pirmojo kėlinio pabaigos priekyje buvo naujo trenerio Dariaus Urbelionio vadovaujama „Dainava“, uostamiesčio komanda laimėjo 2:1 ir „SMScredit.lt A lygoje“ išlaikė minimalų vieno taško deficitą lyginant su lygos lyderiu Vilniaus „Žalgiriu“.

Pirmojo kėlinio pradžioje komandos žaidė apylygį futbolą, o kamuolys dažniausiai buvo tarp baudos aikštelių. „Dainava“ ne tik neatidavė iniciatyvos varžovams, bet ir sugebėjo pasinaudoti pirma rimta „Atlanto“ gynybos klaida – 18-ąją min. kamuolį virš baudos aikštelės linijos iš aikštės gilumos pakabino Artūras Juchno, klaipėdiečių vartininkas Mantas Galdikas neapdairiai paliko vartus, o Lukas Baranauskas galva nukreipė kamuolį į tinklą.

Vėliau „Atlantas“ pabandė perimti iniciatyvą, bet alytiškiai neleido varžovams šeimininkauti savo aikštės pusėje. Išskyrus netikslų Andriaus Urbšio smūgį iš 17 metrų uostamiesčio komanda nieko pavojingesnio nesukūrė. Žaibas trenkė 38-ąją min. - klaipėdiečiai pakėlė kampinį, o be priežiūros baudos aikštelės viduryje paliktas Kazimieras Gnedojus galva nukreipė kamuolį į tinklą. Pirmasis kėlinys baigėsi 1:1.

Po pertraukos „Atlantas“ prispaudė alytiškius prie jų vartų. Kampiniai, baudos smūgiai, po kurių prie „Dainavos“ vartų nuolat kildavo pavojus, liejosi laisvai.

Per pirmąsias 15 antrojo kėlinio minučių vartininkas Donatas Mikučionis bent dukart stebuklingai gelbėjo Alytaus komandą. „Dainavos“ gynyba lemtingai subyrėjo 79-ąją min. - bandydamas apsiginti Deividas Padaigis nukreipė kamuolį į savo vartus. Vėliau „Atlantas“ apgynė savo pozicijas, dzūkų klubui suteikęs vienintelį šansą, kai prasižengė baudos aikštelės prieigose. Po smūgio kamuolys skriejo į vartų plotą, bet M.Galdikas grėsmę neutralizavo be didesnio vargo.

Treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“): „Mums buvo svarbu laimėti. Charakterį parodėme, laimėjome, bet vaikinams jau pasakiau, kad paskutines 20 minučių Tauragėje ir šiandienos žaidimas toks, kaip žaisti negalima. Žaidimo kokybe nesu patenkintas, nors buvo ir gerų momentų. Varžovų komanda stengėsi, didelėmis pajėgomis gynėsi, uždengė visas zonas, todėl mes rungtyniavome ne kaip turėjome, ne taip kaip mokame. Gavosi sunkios rungtynės, kuriose pralaiminėjome. Džiaugiuosi, kad visgi pavyko laimėti, nes tai svarbūs 3 taškai. Rūbinėje su vaikinais įvyko rimtas pokalbis, kurį rytoj treniruotėje pratęsime. „Dainava“ taktiškai žaidė teisingiau. Jei į Gargždus jie atvyko tiesiog pažaisti futbolą, tai čia žaidė antru numeriu, nuo gynybos. Manau, tai buvo vienintelis teisingas taktinis pasirinkimas, todėl mums buvo sunku. Po praleisto įvarčio gavosi nervingos rungtynės, keletą kartų juos išgelbėjo vartininkas. „Dainavos“ vaikinai stengėsi, kovojo, o mūsų komanda sužaidė prastai, todėl tiesiog džiaugiuosi, kad pasiekėme rezultatą. Disciplino trūko visai ekipai, o būtent tuo mes paprastai buvome stiprūs. Manau, kad tai įvyko todėl, kad šiandien žaidė po traumų sugrįžę ir ilgai nežaidę K. Gnedojus, T.Eliošius, M.Papšys ir gavosi savotiškas disbalansas.“

Valdas Trakys („Atlantas“): „Nežinau, ar tai buvo varžovo neįvertinimas. Nemanyčiau, nes mums visi varžovai sunkūs, mes lengvų rungtynių šiemet neturėjom. Su ta pačia „Dainava“ 6:1 namie, bet taip pat buvo sunkios rungtynės. Praleidome įvartį po klaidos ir gal jis buvo šaltas dušas, sukrėtė komandą ir tai išėjo į gerą. Tada pradėjome labiau vertinti, kad gali viskas pakrypti ne taip, kaip tikėjomės. „Dainava“ pakeitė trenerį, nauji reikalavimai, nauji vėjai būna. Žaidėjai dabar nori pasirodyti naujam treneriui, kas vertesnis žaisti. Alytus turi puikų stadioną, šaunų palaikymą. Čia, kiek pamenu, kiek esu žaidęs, lengva nėra buvę. Visi esame komandos dalis. Jei esi joje, turi būti visada pasiruošęs sužaisti. Konkurencija aišku reikalinga, gavus traumas turi kažkas pakeisti. Šiandien gavosi man, gaila nepavyko įmušti. Svarbu, kad laimėjome 3 taškus. Tai, kad išlyginome prieš pertrauką, buvo labai svarbus psichologiškai. Aš rūbinėje tuo metu nebuvau, bet neabejoju, kad komandos draugai gavo daug velnių nuo trenerių štabo. Tas įvartis, manau, įtakojo daug, nes, matėt, kaip sunku buvo pasiekti antrąjį, nors rungtynes jau buvome palaužę į savo pusę, bet jie gerai ir organizuotai gynėsi. Jaunas vartininkas stovėjo, o taip dažnai būna, kad jaunas ir nepramušamas.“

Treneris Darius Urbelionis („Dainava“): „Žaidybinis planas iš dalies pavyko. Būtų pavykęs, būtųme iškovoję taškus, todėl negalima sakyti, kad jis visiškai pavyko, bet kartais komandai trūksta ir sėkmės kaip šiandieną. Džiaugiuosi, kad žaidėjams pavyko mobilizuotis per gan trumpą laikotarpį. Dėl gynybinių veiksmų didžiąja dalimi esu patenkintas, ką planavome, tą įvykdėme. Aišku nepavyko kažkiek užpulti, perkelti žaidimo į priešininkų aikštės pusę, todėl turėjome daug juodo darbo gynyboje, bet žaidėjai puikiai su tuo susitvarkė. Tik sporte be darbo reikia ir sėkmės. Deja, ji šįkart nuo mūsų nusisuko. Apmaudu, kad patys įsimušėme. Reikės pažiūrėti epizodo kartojimą. Mano nuomone, ten krašte mūsų žaidėjas visiškai švariai išmušė kamuolį, nemanau, kad ten buvo pražanga. Teisėjas traktavo taip ir čia nieko nepadarysi. Žaidimas išvykoje ir žaidimas namie skiriasi. Net „Barcelonai“ išvykoje sunku žaisti. „Atlantas“ pajėgi gerai organizuota komanda, turinti eilę kūrybingų žaidėjų. Tikėjomės iš jų tokio žaidimo, todėl ir koncentravomės į gynybą savo aikštės pusėje ir išėjimus į kontržaidimą.“

Lukas Baranauskas („Dainava“): „Kovingos labai rungtynės tiek iš „Atlanto“ pusės, tiek iš mūsų, bet jiems pavyko geriau. Daug nėra ką šnekėt. Kovėmės, atidavėm viską. Ir „Atlantas“ kovėsi, jie laimėjo. Atrodo vis geriau žaidžiam. Naujas treneris, gavome įkvėpimo, tai įnešė naujų vėjų. Manau, ateityje bus tik geriau. Čia gal ir pasiruošimas davė. Apie pirmąsias rugntynes sunku kalbėti, aš pirmųjų rungtynių Gargžduose nežaidžiau. Šįkart stengėmės, visi kovojome vienas už kitą. Man patiko žaisti.“