Tiesiogiai 31 turas / Rug 20 19:00 , Alytus
Tiesiogiai 31 turas / Rug 21 15:00 , Širvintos
Tiesiogiai 31 turas / Rug 22 16:00 , Telšiai
Tiesiogiai 31 turas / Rug 22 17:00 , Raudondvaris
Tiesiogiai 31 turas / Rug 22 18:25 , Vilnius
Tiesiogiai 25 turas / Rug 26 18:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 24 turas / Rug 27 19:00 , Vilnius
Tiesiogiai 27 turas / Spa 01 18:00 , Panevėžys

„Sūduva“ išvykoje pranoko „Kruoją“ (komentarai)

Marijampolės „Sūduva“ atsirevanšavo Pakruojo „Kruojai“ už nesėkmę pirmojo rato dvikovoje. Suvalkijos klubas išvykoje nugalėjo varžovus 2:0 (1:0) ir iškovojo šeštąją pergalę „SMScredit.lt A lygos“ čempionate, po kurios įsitvirtino ketvirtoje turnyrinės lentelės vietoje.

„Sūduva“ nuo pirmųjų minučių perėmė iniciatyvą ir jau 8-ąją rungtynių minutę išsiveržė į priekį. Po Audrius Broko reido dešiniuoju kraštu ir perdavimo į baudos aikštelę „Kruojos“ gynėjai sužaidė labai neužtikrintai ir kamuolys nukrito Nerijui Valskiui. Rezultatyviausias svečių žaidėjas savo šanso nepraleido.

Po pasiekto įvarčio marijampoliečiai nenusiramino ir toliau rengė atakas. Žaidimas daugiausiai vyko aikštės šeimininkų pusėje, tačiau dar vieno įvarčio įmušti nepavyko. „Kruoją“ gelbėjo gerai ir Maris Eltermanis, ir baigiamojoje atakos stadijoje netiksliai žaidę varžovai.

Aktyviai žaidęs N.Valskis sulaukė perdavimo būdamas laisvas ties baudos aikštelės linija, tačiau jo smūgis skriejo virš vartų.

38-ąją minutę Povilas Kiselevskis sulaukė perdavimo iš krašto, tačiau stipriai smūgiuoti galva sutrukdė jį prižiūrėjęs Giedrius Slavickas, todėl kamuolį vartininkas nesunkiai sugavo.

Kėlinio pabaigoje puikios progos padvigubinti savo komandos persvarą neišnaudojo Mohamadas Kdouh. Legionierius sulaukė vieno prieš vartininką iššokusio ir labai nesavanaudiškai sužaidusio N.Valskio perdavimo, bet nesugebėjo tiksliai pataikyti į kamuolį, o gynėjai pavojų likvidavo.

Prieš pertrauką traumų išretinta „Kruoja“ buvo priversta atlikti dar vieną keitimą. Rungtynių tęsti nebegalėjo Nerijus Astrauskas.

Antroje dvikovos pusėje vaizdas aikštėje nesikeitė. „Sūduva“ kontroliavo kamuolį ir atakavo, „Kruoja“ gynėsi ir stengėsi rengti kontratakas.

51-ąją minutę M.Elternmanis buvo bejėgis, kai po kampinio Maximiliano Ugge galva numetė kamuolį visiškai laisvam likusiam M.Kdouh, kuris nesunkiai pelnė antrąjį komandos įvartį.

Po trijų minučių viena iš labai retų aikštės šeimininkų atakų baigėsi pavojingu Luko Kochanausko smūgiu. Puolėjas techniškai, neleisdamas šokinėjančiam kamuoliui nusileisti ant žemės, pabandė nuginkluoti Pavelą Dovidovą, tačiau į vartus nepataikė.

Susikrovusi dviejų įvarčių persvarą, „Sūduva“ atsitraukė ir stengėsi išlaikyti rezultatą. „Kruojos“ bandymai išgelbėti rungtynes nebuvo sėkmingi, svečių gynėjai klaidų nedarė.

Jau per teisėjo pridėtą laiką Ričardas Beniušis neišnaudojo geriausios aikštės šeimininkų progos, kai, iššokęs vienas prieš svečių vartininką, šio pergudrauti nesugebėjo.

Treneris Aidas Dambrauskas („Kruoja“): „Sakyčiau, vienos iš prasčiausių rungtynių šį sezona, bet daug ką pakoregavo tas greitas įvartis, buvom paruošę ne tokį rungtynių planą, kurį tas įvartis pakoregavo. Praktiškai du skirtingi kėliniai. Pirmajame atrodėme vangiai, pralaimėjome aikštės vidurį, varžovai kontroliavo situaciją. Galvojome žaisti kontratakomis, bet labai sunkiai sekėsi valdyti kamuolį - du ar trys lietimai ir jo nebėra. Nesakyčiau, kad aikštė kalta, varžovams ji yra tokia pati. Nespėjome atsistatyti po sunkių rungtynių prieš „Bangą“, todėl atsiliepė trumpas atsarginių suolelis, nes įmesti šviežio kraujo šiuo metu neturime. Dar jei traumos, ant suolo tik jaunimas sėdi, kuris nėra pasiruošęs pagyvinti žaidimą. Stengiamės, perstatinėjam žaidėjus, laviruojam tuo, ką turime. Atraminio saugo toj pozicijoj šiuo metu neturime, ten žaidžia tai A.Lipskis, tai N.Mačiulis. Šiandien jiems sekėsi sunkiau. Kol nepasipildysime, bandysime toliau perstatinėti, bet praktiškai šiai dienai nėra ką perstatinėt.“

Robertas Šumnauskas („Kruoja“): „Sunkios rungtynės. „Sūduva“ gerai žaidė, bet mums momentai nepasisekė. Po pirmojo įvarčio visai komandai buvo sunku. Savo debiutą įvertinti sunku, težaidžiau 10 minučių. Iš šalies geriau matosi, treneris, jo asistentas įvertins. Lyginant su dublerių rungtynėmis, lygis skiriasi, dešimt kartų sunkiau.“

Treneris Darius Gvildys („Sūduva“): „Manau, kad šiandien buvome geresni, gerai pasiruošėme rungtynėms, vyrai išpildė tai, ką akcentavau. Dėl nuovargio pabaigoje buvo klaidelių. Džiaugiamės labai iškovota pergale, šaunuoliai vaikinai. Mūsų komandai reikėtų daugiau tarpusavio palaikymo. Išeina ar neišeina - visi stengiasi. Kai komandoje psichologija gera, nuo to realizacijai tik geriau, ji ateis su laiku. Šiai dienai džiugu. Kiek gali nesisekt? Galbūt „Kruoja“ buvo labiau pavargusi po rungtynių su „Banga“ ant sintetinės dangos, bet mes irgi žaidėme trečias rugntynes iš eilės, todėl to lengvumo irgi nebuvo. Uždengemė aktyviausius varžovų žaidėjus, tai planavome. Kodėl nežaidė R.Ledesma? Jam pačiam reiketų pažiūrėti pora paskutinių rungtynių ir nebereiks komentaro. Aš visuomet esu “už” žaidėją, bet žaidėjas rungtynėse ir treniruotėse turi dirbti 100 proc. Šiuo metu A lyga yra tokia lygi, iškirus porą komandų, kad aikštėje užtenka dviejų atsipalaidavusių žaidėjų ir bet koks varžovas gali žaisti.“

Audrius Brokas („Sūduva“): „Buvo sunkios rungtynės, gerai, kad sugebėjome anksti įmušti įvartį, vėliau įmušėme antrą ir laimėjome rungtynes. Prieš tokias komandas kaip „Kruoja“ labai svarbu anksti įmušti įvartį, nes tada būna labai sunku. Tai matėme pirmojo rato rungtynėse Marijampolėje. Šiandien buvome gerai pasiruošę ir, manau, nugalėjome pelnytai. Esu patenkintas savo žaidimu pirmajame kėlinyje, antrajame - nelebai. Galbūt pritrūko jėgų, bet komanda laimėjo ir dėl to džiaugiuosi.“