9 turas / Bal 27 , Marijampolė
10 turas / Geg 02 , Šiauliai
10 turas / Geg 03 , Gargždai
10 turas / Geg 03 , Telšiai
10 turas / Geg 04 , Marijampolė
10 turas / Geg 04 , Kaunas
Tiesiogiai 11 turas / Geg 09 19:30 , Vilnius
Tiesiogiai 11 turas / Geg 09 20:00 , Telšiai
Tiesiogiai 11 turas / Geg 10 16:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 11 turas / Geg 11 17:00 , Gargždai
Tiesiogiai 11 turas / Geg 11 18:25 , Alytus
Tiesiogiai 12 turas / Geg 16 19:30 , Alytus
Tiesiogiai 12 turas / Geg 17 15:00 , Raudondvaris
Tiesiogiai 12 turas / Geg 17 17:00 , Panevėžys

Prokuroras K.Vagneris apie sporto lažybas: „Galite užsidirbti, bet galite gauti 8 metus už grotų“

Prokuroras K.Vagneris apie sporto lažybas: „Galite užsidirbti, bet galite gauti 8 metus už grotų“
foto: fkt.lt

„Trakų“ futbolo klubo vadovai inicijavo paskaitą, kurios metu klubo futbolininkai buvo supažindinti su didžiausia šių laikų sporto bėda – „nešvariu“ žaidimu bei nelegaliomis lažybomis.

„Nuo šių metų Lietuvos futbolo federacija įvedė naujovę, pagal kurią, kiekvienas klubo narys – vadovas, futbolininkas ar administratorius privalo pasirašyti Integralumo arba Sąžiningo žaidimo deklaraciją. Norėjome, kad tai nebūtų tik formalumas, todėl nusprendėme žaidėjus supažindinti su tuo, dėl ko jie pasirašo“, - apie netradicinę paskaitą pasakojo „Trakų“ prezidentas Janas Nevoina.

Paskaitą vedė mokslininkė Salomėja Zaksaitė, kuri prieš dvejus metus Vilniaus universitete apgynė disertaciją tema „Sukčiavimo sporto srityje paplitimas ir prevencijos problemos“ bei generalinės prokuratūros prokuroras Kęstutis Vagneris, ne kartą vedęs seminarus panašiomis temomis.

„Žmonės yra egoistai ir jei jiems kas siūlo pinigų, jie visada juos paima. Vienas iš būdų, kaip būtų galima pristabdyti šią problemą – savininkams laiku mokėti atlyginimus“, - į futbolininkus ir „Trakų“ vadovą kreipėsi prokuroras, savo kalboje nevengęs ir pašmaikštavimų.

„Kalėjimas yra gera vieta.. bet ne mums. Nemeluosiu, įrodyti nelegalių lažybų faktą yra labai sunku, bet rizika visada išlieka. Nelegalios lažybos, be abejo, yra būdas užsidirbti pinigų, tačiau jei jums nepasiseks, galite gauti aštuonerius metus už grotų. Skaičiau, kad jūsų tikslas šiame sezone iškovoti prizinę vietą. Jums tą tikslą pasiekti bus labai sunku, tačiau jei to sieksite sąžiningai, galimybių turėsite žymiai daugiau“, - emocingai kalbėjo K.Vagneris.

Jam pritarė ir S.Zaksaitė, pačioje paskaitos pradžioje pripažinusi, kad futbolininkų nemoralizuos ir nepasakos, koks blogis yra „nešvarūs žaidimai“.

„Jūs esate suaugę vyrai, tad jūsų moraliniais dalykais nesudrausminsi. Tiesiog turite suprasti, kad jei ant jūsų kris šešėlis, jis jus lydės visą gyvenimą“, - sakė S.Zaksaitė, po metų planuojanti išleisti knygą apie šį „sporto marą“.

„Gaila, kad tokiomis temomis tenka pradėti sezoną. Man per dvidešimt karjeros metų niekas nesiūlė rungtynių nei pirkti, nei parduoti. Norėčiau, kad ir mano auklėtiniams niekas nesiūlytų, tačiau, net jei taip atsitiktų, tikiu, jie yra protingi vyrai ir atsisakys trijų kapeikų, kurios vėliau gali kainuoti labai brangiai“, - auklėtiniams sakė paskaitos klausęsis naujasis „Trakų“ vyriausiasis treneris Edgaras Jankauskas.

„Trakų“ futbolininkai ne tik išklausė paskaitos apie lažybas, tačiau ir susipažino su naujausiomis taisyklių naujovėmis, su kuriomis supažindino inspektorius Paulius Malžinskas. Daugiausiai dėmesio buvo skiriama nuošalės taisyklės pakitimams.