17 turas / Bir 25 , Telšiai
18 turas / Bir 29 , Vilnius
18 turas / Bir 29 , Šiauliai
18 turas / Bir 29 , Panevėžys
18 turas / Bir 30 , Raudondvaris
18 turas / Bir 30 , Gargždai
Tiesiogiai 19 turas / Lie 04 19:00 , Vilnius
Tiesiogiai 19 turas / Lie 05 18:00 , Raudondvaris
Tiesiogiai 19 turas / Lie 05 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 19 turas / Lie 06 16:45 , Alytus
Tiesiogiai 19 turas / Lie 07 19:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 20 turas / Lie 11 19:00 , Vilnius
Tiesiogiai 20 turas / Lie 12 20:00 , Vilnius
Tiesiogiai 20 turas / Lie 13 18:25 , Telšiai

Keturios A lygos X turo intrigos (anonsas)

Keturios A lygos X turo intrigos (anonsas)

Trečiadienį prasidėsiančiame A lygos X ture įvyks net trys turnyro lentelės kaimynių dvikovos, kurių pergalės kaina yra dvigubai brangesnė. Pateikiame keturias jo intrigas.

„Sūduvos“ problemos gynyboje išspręstos?

Suvalkijos klubas šiame sezone kol kas praleido dvigubai daugiau įvarčių nei kitos pirmojo ketverto komandos. Suprantama, kad treneris Vladimiras Čeburinas ėmėsi priemonių ir per paskutines dvejas rungtynes gynybos grandyje darbavosi naujas centro gynėjų duetas – Henris Ndongas ir Aleksandaras Živanovičius. To rezultatas – praleistas vos vienas įvartis mače su „Jonava“, o ir tą jonaviškiai įmušė kiek kuriozinėje situacijoje.

Vis tik, tikrąjį „Sūduvos“ gynybos veidą geriausiai patikrins Klaipėdos „Atlantas“ su Andrejumi Paniukovu priešakyje. Pirmojo rato akistatoje įvarčių pelnyta nebuvo, tačiau tąsyk svečių treneris Konstantinas Sarsanija neliko patenkintas savo auklėtinių žaidimų. Žinant, kad uostamiesčio ekipa buvo rezultatyvi visose namų rungtynėse ir savo žiūrovų akivaizdoje visada žaidžia kur kas geriau, šįkart Marijampolės atstovų lauks žymiai rimtesnis testas.

Pavyks Kauno „Stumbrui“ įmušti ir Vilniuje?

„Stumbras“ figūruoja komandų, kurios sugebėjo įmušti vos penkis įvarčius praleidusiam čempionui, sąraše. Vis tik, antrajame rate A lygos lyderis kol kas demonstruoja puikią gynybą ir abu mačus išlaikė savo vartus „sausus“. Įdomu ir tai, kad kauniečiai akistatose su „Žalgiriu“ paprastai sėkmingiau žaidžia svečiuose ir pernai, sezono finiše, pirmą kartą sugebėjo iškovoti tašką, sužaisdamas lygiosiomis 2:2. Galbūt sulauksime nemažo siurprizo ir nutrūkusios vilniečių pergalių serijos?

Po praėjusio turo rungtynių su „Trakais“ treneris Mariano Barreto turėjo didelių priekaištų lygos arbitrams teigdamas, kad šie yra palankesni pirmojo ketverto komandoms. Po tokių pareiškimų kelionė į Vilnių įgaus papildomų prieskonių ir, galima neabejoti, teisėjų delegacijos darbas bus stebimas tarsi pro padidinamąjį stiklą.

Išlips „Jonava“ iš pralaimėjimų liūno?

Po kiekvieno naujo pralaimėjimo trenerio Donato Vencevičiaus veidas tampa vis niūresnis. Vis tik, po gero starto „Jonava“ pralaimėjo penkias rungtynes iš eilės ir turėtas pasitikėjimas savimi liko tik maloniu prisiminimu. Jo atstatymui gali pasitarnauti išvyka į laikinąją sostinę, kur pergalė prieš „Kauno Žalgirį“ pagerintų situaciją turnyro lentelėje. Traumų ir diskvalifikacijų išretinta Jonavos komanda neturi kur trauktis, nes, kaip mėgstama sakyti, „šešių taškų vertės“ rungtynėse dar vienas pralaimėjimas ją priartintų prie pat turnyro lentelės dugno nuo kurio skiria keturi taškai.

Žalgiriečiai į šias rungtynes eis tarsi į paskutinį mūšį, nes pergalių sezone dar neiškovusiai ekipai kiekvienas iškovotas taškas yra auksinis. Papildomo užsivedimo pridės ir tai, kad komandos žaidimas akivaizdžiai gerėja. Mačo su „Uteniu“ antrąjį kėlinį bene pirmą kartą sezone būtent „Kauno Žalgiris“ rungtyniavo „pirmuoju numeriu“ prispausdamas varžovus prie jų vartų. Taip pat komanda po paskutinio sužaisto turo atsisveikino su treneriu Vitalijumi Stankevičiumi, kurį pakeis iki šio sezono jai vadovavęs Laimis Bičkauskas. Ar tai sudrebins komandą, pasakyti sunku. Be to, tiek kauniečiai, tiek jonaviečiai turi ribotus resursus ant atsarginių suolo, o rungtynių maratonas pareikalavo daug jėgų. Todėl svarbesniu faktoriumi bus tai, kuri ekipa jų išsaugojo daugiau.

Pirmasis ketvertas taps pirmuoju penketu?

„Utenį“ nuo ketvirtoje vietoje esančių „Trakų“ skiria vos 3 taškai. Uteniškių pergalės atveju, jei „Jonava“ ir „Stumbras“ liks be taškų, nemaža takoskyra nuo šeštosios vietos taps didžiule. „Naujojo senojo“ trenerio Olego Boičyšino vedami aukštaičiai sugebėjo laimėti Kaune, todėl Visagine, kur žaisti yra sunku visoms komandoms, tikėsis pakartoti sėkmę ir atsirevanšuoti riteriams už nesėkmę pirmajame rate bei pasivyti juos turnyro lentelėje.

„Trakai“ ir toliau buksuoja. Prieš sezoną tikėję savo galimybėmis mesti iššūkį „Žalgiriui“, vicečempionai vis dar nesusitvarko su iššūkiu surasti savo žaidimą. Komanda ir toliau vargsta puolime, nesugebėdama įmušti daugiau nei vieno įvarčio, ir reguliariai barsto taškus, jau penkias dvikovas baigusi taikiai. Šiuo metu riterių rezultatai yra pasikartojantys – rezultatyvias lygiąsias keičia pergalės nepraleidžiant įvarčio, todėl, vadovaujantis tokia seka, atrodytų, uteniškių laukia nesėkmė. Pirmaujančios čempionate trys komandos Visagine triumfavo, o „Atlantui“ ir „Sūduvai“ susitinkant tarpusavyje, čia laimėti privalo ir „Trakai“.

2017 m. A lygos X turas

Gegužės 3 d. 18.00 „Utenis“ - „Trakai“ (Visagino dirbtinės dangos stadionas)
Gegužės 3 d. 20.00 „Žalgiris“ - „Stumbras“ (LFF stadionas)
Gegužės 4 d. 18.00 „Kauno Žalgiris“ - „Jonava“ (S.Dariaus ir S.Girėno stadionas)
Gegužės 4 d. 20.00 „Atlantas“ - „Sūduva“ (Klaipėdos dirbtinės dangos stadionas)

Audriaus Reipos nuotr.