Trys A lygos XXI turo intrigos (anonsas)

| Martynas Pocius

Dėl „Sūduvos“ dalyvavimo UEFA Europos taurės varžybose vienerios rungtynės yra nukeltos, o visų dėmesį kaustys lyderių dvikova. Pateikiame tris didžiausias XXI turo intrigas.

Sugrįš „Trakai“ į kovą dėl aukso?

Suprantama, sakyti, kad riteriai iš kovos jau buvo pasitraukę, nebūtų teisinga, tačiau dvi pirmaujančias lygoje komandas skiria 9 taškai. Atstumas – nemažas, tačiau prieš keturis turus šis skirtumas buvo dviženklis, o „Trakai“ dar turi ir rungtynes atsargoje. Puikią formą A lygoje demonstruojantys riteriai be pralaimėjimo žygiuoja jau 9 turus, per juos tik du sykius sužaidė lygiosiomis, iš kurių – ir su lyderiu Vilniaus „Žalgiriu“.

Trakiškiai paskutines dvi pergales surinko laviruodami sudėtimi taip, kad komandos lyderiai gautų kuo daugiau poilsio, nes po kovų Europoje komanda praktiškai be atokvėpio nėrė į šalies čempionato rungtynių maratoną. Todėl galima neabejoti, kad prieš žalgiriečius bus išrikiuotos pagrindinės pajėgos, nes pralaimėjus kova dėl titulo taptų daugiau teorinė.

Abi komandos demonstruoja geriausią gynybą lygoje, todėl šiemet tarpusavio akistatos įvarčių gausa nepasižymėjo. Dusyk, Supertaurėje ir I rate, „Žalgiris“ pergales išplėšė rungtynių pabaigose, o II rate užfiksuotos rezultatyvios lygiosios. Įdomu tai, kad nei viename iš šių mačų nemušė Darvydas Šernas ar Elivelto. Jų indėlio čempionui reikės, nes paskutinių 10 lygos rungtynių statistika tokia, jog žaliai balti laimėjo tik tas rungtynes, kuriose pasižymėjo bent vienas iš šių rezultatyviausių komandos žaidėjų.

Ar „Atlantas“ jau pasiekė dugną?

Tai klausimas, kurį galima užduoti bene nuo XII turo, kai dabartinė 12-os nelaimėtų rungtynių „Atlanto“ serija ėmė įgauti pagreitį. Vienintelė paguoda uostamiesčio komandai yra ta, kad kažkokiu būdu vis dar pavyksta išsilaikyti 4-oje turnyro lentelės vietoje, kuri, neiškovojus pergalės ir šiame ture, gali būti perleista artimiausiems persekiotojams Utenos „Uteniui“ ar „Jonavai“.

Situacija komandoje jau pasiekė ribą, kai po paskutinės nesėkmės komandos vyr. trenerio Igorio Pankratjevo jo auklėtiniai paprašė neiti į rūbinę, norėdami patys išsiaiškinti nesėkmingo ruožo priežastis. O jis toks, kad per trejas rungtynes su apatinės turnyro lentelės dalies komandomis į taupyklę įdėti vos 2 taškai. Nerealizuoti paskutiniai du baudiniai taip pat rodo, kad klaipėdiečių pasitikėjimas savo jėgomis yra kažkur išgaravęs.

Tikėtina, kad šiuo metu „Atlantas“ labiausiai laukia rinktinių pertraukos, per kurią bandys iš naujo sustyguoti savo žaidimą paskutinei čempionato stadijai, tačiau iki jos dar laukia dvejos rungtynės, iš kurių vienerios – su persekiojančiu Kauno „Stumbru“.

Ar iškovos „Jonava“ antrą pergalę iš eilės?

Tai šiame sezone Aukštaitijos komandai yra pavykę padaryti antrajame rate, kai buvo nugalėti „Atlantas“ ir „Utenis“. Praėjusiame ture jonaviečiams pavyko dar sykį parsiveržti pergalę iš Klaipėdos, kuri buvo pirmoji, komandai vadovaujant treneriui Mindaugui Čepui. Kodėl jos nepakartoti ir prieš uteniškius? Juolab, kad naujojo trenerio įtaka auklėtinių žaidime jau yra matoma: „Jonava“ uostamiestyje žaidė labai drausmingą ir kompaktišką futbolą, kuris yra M.Čepo vizitinė kortelė.

Tokio žaidimo reikės ir akistatoje su „Uteniu“, kuris jau dusyk per trejas paskutines rungtynes pademonstravo charakterį, iškovodami tašką praleidę pirmieji. Pergalė „Jonavą“, palankiai susiklosčius aplinkybėms, gali pakelti į 4-ą vietą turnyro lentelėje, todėl M.Čepo žodžiai, kad visos likusios jo komandos rungtynės prilygsta finalui, turės būti patvirtinti savo žiūrovų akivaizdoje.

2017 m. A lygos XXI turas

Rugpjūčio 12 d. 19.00 „Trakai“ – „Žalgiris“ (LFF stadionas)
Rugpjūčio 13 d. 15.00 „Stumbras“ – „Atlantas“ (S.Dariaus ir S.Girėno stadionas)
Rugpjūčio 13 d. 17.00 „Jonava“ – „Utenis“ (Jonavos miesto stadionas)

FK „Atlantas“ nuotr.