Žalgiris {{ team_scores('team_a') || 0 }} : {{ team_scores('team_b') || 0 }} Jonava

{{ item.time }}' {{{ item.name }}} {{{ item.lastname }}}

Dėl aukso kovojantis Vilniaus „Žalgiris“ pateko į nepavydėtiną padėtį. Antrąją vietą A lygoje užimantis čempionas savo aikštėje 2:4 (1:3) nusileido bene geriausią mačią šiame sezone sužaidusiai „Jonavai“, antrajame kėlinyje likusiai be vieno žaidėjo.

Sostinės komanda nuo vieneriomis rungtynėmis mažiau sužaidusios Marijampolės „Sūduvos“ atsilieka vienu tašku ir dabar turės laukti suvalkiečių, kurių šiame ture laukia sunki išvyka į Vilnių ir dvikova su vicečempionais „Trakais“, kluptelėjimo. O puikią formą sezono pabaigoje demonstruojantys jonaviečiai sustiprino savo šansus iškovoti 4-ą vietą.

Tokio košmaro pirmajame kėlinyje žaliai baltų gerbėjai turbūt nesapnavo ir baisiausiame košmare. Nors žalgiriečiai iškart užgulė varžovų vartus, 7-ą minutė „Jonava“ surengė puikų greitą išpuolį. Ją pradėjo Karolis Šilkaitis, perėmęs kamuolį, o tiksliu smūgiu užbaigė Maksimas Marusičius, sulaukęs idealaus Lauryno Stonkaus perdavimo.

Įvartis sostinės komandą supykdė. Dešiniajame krašte ėmė siautėti Vytautas Lukša, sykį nepataikęs į artimą vartų kampą, o vėliau privertęs Tadą Simaitį šuoliu gelbėti savo komandą.

Išlyginamasis įvartis brendo ir jį „Žalgiris“ pasiekė 18-ą minutę, po Mamadou Mbodjio smūgio galva kampinio metu. Tai buvo pirmasis senegaliečio įvartis šiame sezone.

Tačiau jau po trijų minučių svečiai vėl išsiveržė į priekį. Standartinės situacijos metu Mantas Kuklys baudos aikštelėje nugriovė Martyną Dapkų. Skirtą baudinį užtikrintai realizavo M.Marusičius, įsirašydamas dublį.

Tokia rungtynių eiga išmušė šeimininkus iš vėžių. Didelėmis pajėgomis prie savo vartų atsitraukusi „Jonava“ klaidų gynyboje nedarė. Negana to, pati rengė retus, tačiau labai pavojingus išpuolius. Po vieno jų laisvas prieš vartus atsidūrė Tautvydas Eliošius, bet arbitras užfiksavo nuošalę.

Prieš pat pertrauką jonaviečiai įmušė dar sykį. Greitos atakos metu L.Stonkus prieš vartus išvedė Klaudijų Upstą, kuris pasiuntė kamuolį į tinklą smūgiu vartininkui Armantui Vitkauskui tarp kojų.

Antrajame kėlinyje jonaviečiai dar labiau atsitraukė prie savo vartų, kone visa komanda išsirikiuodami aplink baudos aikštelę, neleisdami svečiams sukurti jokio didesnio pavojaus. Nuo aukštų perdavimu link vartų jie apsigynė be didesnių problemų, tuo tarpu Elivelto ir po keitimo aikštėje pasirodžiusi Liviu Antalio tolimi smūgiai atsidūrė T.Simaičio rankose.

Likus žaisti mažiau nei 20 minučių, žalgiriečiams sužibo viltis, nes antrąją geltoną kortelę prieš save išvydo ir aikštę buvo priverstas palikti K.Šilkaitis.

Kiekybine persvara „Žalgiris“ netruko pasinaudoti. 76-ą minutę po Donovano Slijngardo perdavimo rezultatą sušvelnino L.Antalis.

Po įvarčio šeimininkai nedelsdami sustiprino puolimą, vietoje debiutavusio A lygoje gynėjo Kajos Roguljo į aikštę mesdami Bahrudiną Atajičių. Pastarasis netrukus pasiuntė kamuolį tinklą, tačiau vilniečių džiaugsmas baigėsi, teisėjui užfiksavus nuošalę.

Žalgiriečių entuziazmą numalšino net ir mažumoje žaidusios „Jonavos“ įvartis. Po dar vienos greitos atakos prieš vartus iššokęs K.Upstas nepagailėjo perdavimo į puolimą atskubėjusiam Aurimui Tručinskui, kuriam tereikėjo pataikyti į vartus.

Jau per arbitro pridėtą laiką šviesą tunelio gale vilniečiams galėjo įžiebti Elivelto, bet po perdavimo iš krašto laisvas prieš vartus atsidūręs brazilas kamuolio į vartus nukreipti nesugebėjo. 

Martynas Pocius, alyga.lt

Rungtynių pradžia
2017-11-04 13:00:00

1 kėlinio pabaiga

Vyksta rungtynės

Rungtynių pabaiga