LFKA

2015 m. įsteigta Lietuvos futbolo klubų asociacija A lyga, vienijanti stipriausius Lietuvos futbolo klubus, siekia skatinti, vystyti, populiarinti futbolą bei kelti profesionalaus futbolo lygį Lietuvje.

Asociacija yra įgaliota vykdyti šalies futbolo A lygos čempionatą, kurio 2017 m. sezone dėl čempiono titulo varžosi 8 komandos iš septynių šalies miestų.

A lygos čempionate visos jo dalyvės sužais keturis ratus. Šešias pirmas vietas užėmusios ekipos tarpusavyje kovos papildomame rate, po kurio paaiškės čempionato nugalėtojas. Paskutinę vietą lygoje užėmęs klubas neteks teisės rungtyniauti aukščiausiame šalies divizione, jį pakeis Pirmos lygos pirmenybių nugalėtojai. Septinta komanda dėl teisės likti lygoje pereinamose rungtynėse kovos su Pirmos lygos sidabro medalių laimėtojais.

Naujasis sezonas grindžiamas skaidrumo, pagarbos ir pasitikėjimo vertybėmis.

„Svarbu, kad futbolo federacijos, asociacijos ir klubų požiūris sutaptų visais klausimais. Tik bendru darbu pasieksime visiško skaidrumo bei sulauksime pagarbos ir pasitikėjimo ne tik futbolo pasaulyje, bet ir visuomenėje. Todėl būtent šie trys žodžiai yra pagrindinės lygos vertybės, kuriomis vadovaujamės dabar ir be išimčių vadovausimės ateityje visose savo veiklose“, - sako asociacijos prezidentas Deividas Šemberas.